Loovüksus ja Kadrioru kunstimuuseum esitlevad:

Bartosz Koziak & Agnieszka Kozlo • Lossimuusika

P 13.04.2025 kell 18:00
 (A. Weizenbergi tänav 37, Tallinn)

Pühapäev, 13. aprill 2025 kell 18 Kadrioru loss / Kadrioru kunstimuuseum
LOSSIMUUSIKA

Bartosz Koziak – tšello (Poola)
Agnieszka Kozlo – klaver (Poola)

Kava:

Fryderyk Chopin
Sonaat klaverile ja tšellole g-moll op 65

Karol Szymanowski
Sonaat viiulile ja klaverile (seade tšellole ja klaverile) d-moll op 9  (trans. Wiłkomirski/Koziak)

Witold Lutosławski
Grave - Metamorphoses for cello and piano

Heino Eller
Prelüüd g-moll

Kontsert on rahastatud Poola Vabariigi Kultuuri-ja Rahvuspärandi Ministeeriumi vahenditest Poola kultuur välismaal programmi raames
Koostöös Poola Vabariigi Kultuuri- ja Rahvuspärandi Ministeeriumi, Poola Suursaatkonna ja Poola Kammermuusika Ühinguga


Poola tšellist Bartosz Koziak lõpetas kiitusega Varssavi Fryderyk Chopini nimelise Muusikaakadeemia prof Kazimierz Michaliki ja Andrzej Baueri klassis ja Pariisi konservatooriumi Philippe Mulleri klassis. Ta on esinenud paljudes tuntud kontserdisaalides: Berliini Kontserdimaja, Cité de la Musique'i saali Pariisis, Teatro Politeamas Palermos, Witold Lutosławski nimelises stuudios Poola Rahvusfilharmoonias Varssavis. Koziak on esinenud orkestrisolistina Poola Raadio sümfooniaorkestri, Rahvusliku Filharmoonia, Sinfonia Varsovia, Sinfonietta Cracovia, Sinfonica Siciliana ees, dirigentideks on olnud Krzysztof Penderecki, Jan Krenz, Antoni Wit, Gabriel Chmura ja Massimiliano Caldi. Ta on festivalide "Varssavi sügis", "Mecklemburg Vorpommen" ja "Young Euro Classic" Berliinis regulaarne külaline. Koziak on salvestanud muusikat Poola Raadiole. Ta on osalenud paljudes Krzysztof Penderecki projektides, millest üks olulisemaid on helilooja enda dirigeeritud "Concerto grosso" esmasalvestus. Koziak võitis kolmanda Witold Lutosławski nimelise rahvusvahelise tšellokonkursi Varssavis 2001, pälvis eripreemia Tšaikovski konkursil Moskvas Iannis Xenakise teose "Kottos" esituse eest ning ARD preemia Münchenis.

Pianist Agnieszka Kozło lõpetas kiitusega Varssavi Fryderyk Chopini Muusikaakadeemia klaveriklassis (prof Bronisława Kawalla) ja kammermuusika klassis

(prof Maja Nosowska). Ta jätkas aspirantuuriõpinguid samas Akadeemias (prof. Jan Ekier) ja seejärel aastatel 2001-2005 Ravel Piano Duo koosseisus

Rostockis (Saksamaa) Hochschule fur Musik und Theatre`s Hans-Peter Stenzli ja Volker Stenzli juures. Duo lõpetas õpingud Saksamaal (Konzertexam) kiitusega.

Ta on üks mitmekülgsemaid Poola kammermuusikuid. Aastal 1996 koos Katarzyna Ewaga Sokołowska on asutanud Ravel Piano Duo viis nad konkursivõitudeni Marcopoulose (Kreeka, 1996) ja XI rahvusvahelisel klaveriduode konkursil Jesenikis (Tšehhi, 1999), kus nad pälvisid ka eriauhinna) ning 2002. aastal Roomas toimunud konkursil Premio Valentino Bucchi teise koha. Nad olid finalistid 2001. aastal Caltanisettas (Sitsiilias) ja 2004. aastal San Marinos toimunud konkurssidel.

Agnieszka Kozło teeb juba aastaid koostööd tšellistide Andrzej Baueri, Piotr Hausenplase, Tomasz Strahli ja Bartosz Koziakiga. Ta on ka õppejõud ja valmistab koos Fryderyk Chopini Muusikaülikooli professoritega noori tšelliste ette võistlemiseks tähtsamatel tšellokonkurssidel (Tšaikovski konkurss Moskvas, Varssavi Lutosławski konkurss, kus ta on alates 2003. aastast alaline pianist.

Artist on esinenud Saksamaal, Venemaal, Iisraelis, Jaapanis, Hispaanias, Tšehhis, Hiinas, Kreekas, Islandil, Inglismaal, Itaalias ning Poolas Riiklikus Filharmoonias ja Witold Lutosławski stuudios. Ta on salvestanud Poola Raadiole. Ravel Piano Duo liikmena andis ta välja prantsuse muusika plaadi neljale käele ning plaat koos Ravel Piano Duoga Brahmsi teostega kammerkoorile ja klaveriduole pälvis Fonograafiaakadeemia prestiižse auhinna “Fryderyk 2005”. Sarja järgmine CD “A Polish Kaleidoscope”, mis sisaldab valikut Poola heliloomingutest neljale käele, pälvis 2016. aastal ka Fryderyki auhinna. 2021. aastal kandideeris Fryderyk 2022 auhinnale veel üks Ravel Piano Duo album: “Zygmunt Noskowski – Complete Works for Piano Duet” Agnieszka Kozłole on 2011. aastal antud kunstidoktori kraad.

 


Lossimuusika
 on pühapäevaste kontsertide sari, mille eesmärk on pakkuda kõrgetasemelist klassikalist muusikat ainulaadse akustikaga Kadrioru lossi barokses peasaalis. 

Kadrioru loss on kaunimaid ja tuntumaid ajaloolisi kontserdisaale Eestis. Viimaste aastakümnete jooksul on lossi peasaal pakkunud meeldejäävaid muusikaelamusi nii Tallinna elanikele kui arvukatele külalistele. Siinne muusika esitamise traditsioon on väga pikk, ulatudes 18. sajandisse, kui musitseerimine oli igapäevase õukonnaelu lahutamatu osa. Lossis on üles astunud nii säravaimad eesti interpreedid kui ka rahvusvaheliselt tunnustatud solistid ja ansamblid.

Lossimuusika kontserdisarja kunstiline juht on Aare Tammesalu
Korraldajad: Loovüksus MTÜ koostöös Eesti Kunstimuuseumiga


Toetajad:
Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium
Eesti Kultuurkapital
Eesti Rahvusringhääling
Tallinna Kultuuri- ja Spordiamet
UNESCO Muusikalinn Tallinn


Koostööpartnerid:
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Agentuur Uus Kontsert


Täname:
Tallinna turismiinfokeskus


Korraldaja jätab endale õiguse teha kontserdi kavas ja esinejate valikul muudatusi

Palume kontserdi ajal mitte pildistada ja filmida ning lülitada välja mobiiltelefonid


Vanusepiirang: Soovitav alates 7. eluaastast
Ratastooliga ligipääsetavus: Olemas
Loe veel

Pilet kehtib kontserdipäeval kl 10-18 ka Kadrioru kunstimuuseumi näitusepääsmena


Ürituse ajakava/line-up

Uksed avatakse kell 10:00



Eelmüük lõppenud

Pilet kehtib kontserdipäeval kl 10-18 ka Kadrioru kunstimuuseumi näitusepääsmena