Eesti Pärimusmuusika Keskus

Gangar (Norra) / TALLINN • Gangar

R 26.04.2024 kell 19:00
 (Uus 3, Tallinn)

2022. aastal Viljandi pärimusmuusika festivali publikut hullutanud Norra bänd Gangar on tagasi Eestis! Folk-metali, rocki ja jazzi toob Gangar koos nakatava energiaga lavale 25. ja 26. aprillil Viljandis ja Tallinnas. 


Tutvustus:

Alates nende esimesest kontserdist 2021. aastal on Oslos tegutsev ansambel Gangar oma värske, omanäolise lähenemisega Norra folgile ja muusikalistele juurtele muutunud üheks Norra muusika nõutuimaks ekspordiartikliks. Gangari viis liiget rikastavad bändi helikeelt terve valiku stiilide ja oskustega, luues unikaalse ja mitmetahulise lähenemise traditsioonilisele muusikale.


Gangar on tuntud esmaklassilise live-bändina, kelle kontserdid on täis energiat, publikuga suhtlemist, tantsu ja meisterlikku pillimängu. Sellise koosluse juures on kuulajatel raske tantsupõrandalt eemale hoida. Gangar on sepistanud tugeva sideme nii kodu- kui välispublikuga, mängides üle kogu Euroopa, sealhulgas Soomes Kaustineni rahvamuusika festivalil, Saksamaal Rudolstadti festivalil, Eestis Viljandi pärimusmuusika festivalil ja Hollandis Groningeni etenduskunstide fetsivalil.


2023. ja 2024. aastal ootavad Gangarit kontserdid ja festivalid Norras, Rootsis, Soomes, Saksamaal, Itaalias, Ungaris ja Austraalias. Gangar avaldas 2022. aasta sügisel oma esimese lühialbumi “Tre Danser”, mille kohta veebiväljanne Metal Storm ütles “Lühike, aga armas EP” ja “Annab märku paljutõotavast tulevikust”. 


Mattias Truell Thedens – Hardangeri viiul 

Oskar Goendvrind Lindberget - saksofon

Richard Max - kitarr

Jonas Thrana Jensen - bass

Henrik Dullum - trummid

_____________________


Lisaks Gangarile saab kontserdil kuulda ja näha Noor Pärimusbänd 2023 võitjat ansmablit Lõõm!

Lõõm on ainulaadne Eestis tegutsev keelpillikvintett, kelle repertuaar koosneb džäss- ja pärimusmuusikast ning nende kahe sünteesist. Lõõm kompab keelpillide piire, jäljendades parmupilli ja perkussiooni ning luues seeläbi sümfoonilise ja bändiliku atmosfääri. Johan Aimla eksperimentaalsetesse seadetesse on põimitud vimkasid muusikasõpradele klassika-austajatest fanfaarifännideni. Lõõma tunnustati möödunud aastal tiitliga „Noor Pärimusbänd 2023“ ja koosseis on esinenud festivalidel TUJA 2023, Viljandi pärimusmuusika festival 2023 ja paljudes paikades üle Eesti ning andnud kontserdi Saksamaal.

Johan Kristjan Aimla - viiul
Sandra Helena Valdma – viiul
Lisanna Kadarik – bassviiul
Kristin Klesment – vioola
Anton Hannes Karin – tšello  


Loe veel

- Pilet eelmüügist 15 € / 20 €, kontserdipäeval 25 €. 


Eelmüük kuni 29. veebruarini 15 € / märtsis ja aprillis 20 € / kontserdipäeval 25 €.Eelmüük lõppenud

- Pilet eelmüügist 15 € / 20 €, kontserdipäeval 25 €. 


Eelmüük kuni 29. veebruarini 15 € / märtsis ja aprillis 20 € / kontserdipäeval 25 €.