Afra Kane „Could We Be Whole“ (Itaalia) • Jazzkaar 2024

K 24.04.2024 kell 18:00
 (Telliskivi 60a/9, Tallinn)

Afra Kane on noor laulja, helilooja ja produtsent, kelle tundlik käekiri ja kirju kultuuriline taust võlub muusikasõpru mitmel pool maailmas. Ta on Montreux Jazz Talent Awards (2019) võitja ja Swiss Live Talents Awards nominent (2022).Afra Kane’i muusikas kohtuvad neo-soul (Erykah Badu, D’Angelo), jazz, pop ja klassikaline muusika. Klassikalise pianisti hariduse saanud muusik on esitanud ka Mozarti, Saint-Säensi ja Gershwini klaverikontserte. Lauljana on ta lava jaganud John McLaughlini ja Snarky Puppyga.

 

Oma lugudes puudutab Afra Kane tihtilugu isiklikke valupunkte – lauldes ülitundlikkusest, depressioonist ja enesele andestamisest proovib ta murda tabusid. Afra Kane’i debüütalbum „Hypersensitive” (2022) pälvis kriitikute kiituse ja sillutas teed kontsertidele Boliivias, Peruus, Hispaanias, UK-s, Saksamaal, Hiinas ja Ameerika Ühendriikides. Jazzkaarel esitleb ta oma uusimat albumit „Could We Be Whole“ (märts 2024 Warner Music International). 

 

Kuigi Afra Kane puudutab oma loomingus tundlikke teemasid, on tema helikeel lihtsasti hoomatav, vahetu ja kutsuv. Lauljatari sügava tämbriga hääl kõlab vajadusel ka mõnusalt mesiselt. Ehk võibki Afra Kane’i muusika suurimaks trumbiks pidada tema loomingu mitmenäolisust: lihtsad popmeloodiad vahelduvad gospellike harmooniate ja plaksudega, soulist nõretavad vokaalharmooniad klassikalisest muusikast inspireeritud reekviemi viisidega. Noor helilooja punub oma muusikalised mõjutused kokku meisterlikult, mõjudes värskelt ja terviklikult.

 

Koosseis:
Afra Kane – vokaal, klaver
Jérémie Krüttli - bass, süntesaatorid
Emilio Vidal – kitarr
Marius River – trummid

Koduleht
Facebook
Spotify
Instagram

Ratastooliga ligipääsetavus: JAH
Loe veel

Toetajapilet 60.- Sinu võimalus toetada festivali. Jazzkaar tänab!
Seotud valikud

Hind:
27.90 € - 61.15 €

Toetajapilet 60.- Sinu võimalus toetada festivali. Jazzkaar tänab!