Tafenau–Kass–Tammearu • Jazzkaar 2024

E 22.04.2024 kell 19:45
 (Telliskivi tänav 60a, Tallinn)

RamuelPeedu ja Tobias on ennast juba Eesti jazzimaastikul tõestanud heliloojad-instrumentalistid. Värske trio ühislooming sündis loomelaagris Tabasalus. Nende improvisatoorne loomemeetod tugineb gruuvival rütmil ning tonaalsetel ja modaalsetel harmooniatel. Uue koosseisu uut loomingut kuuleb esimesena Jazzkaare publik.

 

Looming sünnib kollektiivselt ja neile omanäoline tämber on see, mis vajutab muusikale just neile omase pitseri. Iga kord, kui trio kohtub, salvestatakse tundide jagu muusikat, pärast mida toimub destilleerimine, lemmikute osade väljalõikamine, transkribeerimine ja parimate ideede edasi arendamine. 

 

Ramuel Tafenau, noorema generatsiooni särav trummar ja andekas helilooja, on oma kvarteti ja kvinteti kõrval oodatud paljudes ansamblikoosseisudes. Ta on esinenud Eesti, Soome, Rootsi, Saksamaa ja Horvaatia jazzilavadel.

 

Peedu Kassi haridustee on kulgenud läbi mitme kõrgkooli – EMTA, Århusi Kuninglik Muusikaakadeemia, Stockholmi Kuninglik Muusikaakadeemia ja Helsingi Metropolia kõrgkool. Bassist ja helilooja Peedu Kass on loonud muusikat sümfooniaorkestritele, lühifilmile ja arvukatele jazzansamblitele. Eesti jazziauhindade jagamisel on teda tunnustatud nii aasta heliloojana kui ka aasta ansamblina Peedu Kass Momentum tegevuse eest.  

 

EMTAs ja Amsterdami konservatooriumis muusikahariduse omandanud saksofonist Tobias Tammearu on loonud muusikat nii oma koosseisudele kui ka mitmele Eesti teatrile.Ta on teinud koostööd artistiga Nublu ning osaleb kollektiivides See Pole See Trio, New Wind Jazz Orchestra ja Angus. 

 

Koosseis:  

Peedu Kass – kontrabass

Tobias Tammearu – saksofonid, elektroonika

Ramuel Tafenau – löökpillid 

Peedu Kass
Facebook
Instagram
Spotify
Youtube
Koduleht

Tobias Tammearu

Facebook
Instagram
Koduleht


Ramuel Tafenau
Facebook
Spotify
Loe veel

Toetajapilet 35.- Sinu võimalus toetada festivali. Jazzkaar tänab!Eelmüük lõppenud

Toetajapilet 35.- Sinu võimalus toetada festivali. Jazzkaar tänab!