Eesti Jazziauhinnad 2024

JT Conception feat. Mathias Heise „How Far Can You Go“ (Eesti-Taani) • Jazzkaar 2024

R 26.04.2024 kell 18:00
 (Telliskivi tänav 60a/9, Tallinn)

Kodumaiste funk-sõprade kauaaegne lemmik, gruuviorkester JT Conception tuleb Jazzkaarele esitlema oma värsket albumit „How Far Can You Go”! Ühtlasti on see ansambli liidri bassisti ja helilooja Janno Trumpi Aasta Muusik 2023 auhinnakontsert. Trumpi juhitud ansambel ühendab sel korral jõud noore taanlasest suupillivirtuoosi ja helilooja Mathias Heisega. Filigraanse tehnikaga Heise on üks mängulisemaid artiste maailma jazziskeenel täna.

 

JT Conception on pälvinud nii kodumaiste kui ka naaberriikide jazzfunk sõprade poolehoiu. Janno Trumpi juhitud ansambel on teinud koostööd jazzitippudega nagu Nils Landgren ja Philip Lassiter. Aastal 2019 pälvis JT Conception Aasta Jazzansambli tiitli, aastal 2023 valiti Janno Trump Aasta Jazzmuusikuks. Uhiuue albumi kohta ütleb Trump: „Praegune kümnend on meie kõigi eludes olnud täis väga ootamatuid pöördeid. Küsimus „kuhu edasi?” on saavutanud täiesti hoomamatu mõõtme. Igasuguseid taluvuspiire meie eludes aina nihutatakse ja ega enam ei teagi, kus need täpselt asuvad. Nende piiride peal, sees ja ümber olemisest ja elamisest meie uus album kõnelebki.”

 

JT Conceptioni albumi esitluse peol 26. aprillil täiendab gruuviorkestrit suupillivõlur Mathias Heise, kelle ülitehniline ja filigraanne mängustiil on äratanud tähelepanu mitmel pool maailmas. Henrik Palle väljaandest Politiken kirjutab järgmist: „Heise on ilmselt parim kromaatilise suupilli mängija maailmas!” ja Niels Overgård lisab, et Mathias Heise on üle aastate suurim talent Taani jazzis.


Kontserdi eel antakse üle tänavused Jazziauhinnad. 

 

Koosseis: 

Mathias Heise – suupill 

Janno Trump – basskitarr ja helilooming
Madis Muul – klahvpillid 
Pent Järve – kitarr 
Dmitri Nikolajevski – trummid
Caspar Salo – perkussioon
Danel Aljo – tenorsaksofon 
Keio Vutt – baritonsaksofon
Allan Järve – trompet
Jason Hunter - trompet

Johannes Kiik - tromboon

Facebook
Instagram
Spotify
Koduleht

Ratastooliga ligipääsetavus: Jah
Loe veel

Toetajapilet 60.- Sinu võimalus toetada festivali. Jazzkaar tänab!Eelmüük lõppenud

Toetajapilet 60.- Sinu võimalus toetada festivali. Jazzkaar tänab!