Kultuuri- ja kogukonnafestival Põhja Konn

18.-25. septembril 2023 toimub Viimsis esimene kultuuri- ja kogukonnafestival PÕHJA KONN, mille programmis leidub lisaks põnevatele kultuurielamustele - etendustele, kunstinäitustele, kontsertidele ja filmiprogrammile - ka mitmeid loodusmatku ja töötubasid.


Tänavuse festivali sündmusi seob rännakumotiiv - olgu selleks siis füüsiline või vaimne rännak. 

 

Festivaliprogrammiga tahame tugevdada sidemeid kogukonnaliikmete vahel innustades sõpruskondi ning perekondi, lapsi, noori ja täiskasvanuid lähedalt ja kaugemalt tegema sügavamat tutvust Viimsi poolsaare ja saarte looduskaunite kohtadega, saades ühtlasi osa kultuurilisest ühiskogemusest.

 

Üritused toimuvad Viimsi Artiumi saalides, kaasaegse kunsti galeriis ja vabaõhulaval,  Põhja Konna trepi ja Viimsi Kuradikoopa juures, Miiduranna sadamas, Naissaarel ja mujal. 

 

Festivali legend

Põhja Konn on mütoloogiline olend - meie oma põhjala draakon, kes legendi järgi olevat kaetud kivist ja rauast soomustega ning kelle silmad hiilanud heledamalt kui tuhat küünalt. Kes neisse silmadesse vaadanud, olevat jäänud lummatuks.  


Teada on, et Põhja Konn magab kuskil maa-aluses ürgses pesapaigas, kaasaegsest elust eemal, häirimatult magusat und. Võibolla põõnab Põhja Konn kuskil ARTIUMI taguses metsas, kuhu tema ürgse pärimuse auks on püstitatud nii skulptuur kui Põhjakonna trepp? 

 

Põhja Konn meenutab meile meie ürgseid juuri - me võime need olla unustanud, kuid oleme tuhandeid niite pidi nendega ja loodusega ometi seotud. Lisaks sümboliseerib draakon, kellel pärimuse järgi härja keha ja konna jalad ja tohutu hüppevõime, meie mitmekesist ja paeluvat programmi ning soovi jõuda Viimsist kaugemale.

Read more