Andreas Schaerer / Kalle Kalima / Björn Meyer „Evolution“ (Šveits-Soome-Rootsi) • Jazzkaar 2024

R 26.04.2024 kell 20:00
 (Telliskivi tänav 60a, Tallinn)

Mainekas plaadifirma ACT avaldas mullu kevadel progressiivse roki, bluusi ja jazzi sugemetega albumi „Evolution“, kus Šveitsi vokalisti Andreas Schaereri ja Soome kitarristi Kalle Kalima külaline on USA staarbassist Tim Lefebvre. Schaerer ja Kalima, kes on lava jaganud enam kui kümme aastat ning esinenud oma ansamblitega ka Jazzkaarel, teevad uuel albumil loomingulise kannapöörde – kaasaegne jazz ja elektroonika on asendunud bluusilike ballaadidega. Jazzkaare kontserdil osaleb trios Rootsi bassivirtuoos ja helilooja Björn Meyer

 

„Evolution” on 11. kompositsioonist koosnev stuudioalbum, mille üheks inspiratsiooniallikaks oligi Tim Lefebvre, kes on mänginud jazz- ja popstaaridega nagu David Bowie, Sting, Elvis Costello, Mark Guiliana ja Wayne Krantz. Schaerer meenutab: Mängisime Timiga esmakordselt plaadifirma ACT juubelikontserdil. Keemia oli nii hea, et jäime omavahel suhtlema. Kui tutvustasin talle ideed teha koos album, ei kahelnud ta hetkekski.“.

 

Väljaanne Progradar kirjutab „Evolutioni” kohta järgmist: „Pole kindel, kas Schaereri ja Kalima uut loomingut saab pidada traditsioonilises mõttes jazziks. Nad on eiranud ja taasloonud reegleid, mida tähendab jazzmuusika. Üks on kindel – albumil „Evolution” kõlab elu kogu oma hiilguses, kõlavad uskumatult intiimsed ja isiklikud laulud, mis resoneeruvad igaühega, kes võtab aja, et see imeline muusikaline rännak läbi teha.”

 

Koosseis:

Andreas Schaerer – laul

Kalle Kalima – kitarr

Björn Meyer – basskitarr   

Instagram
Youtube
Spotify

Lue lisää

Toetajapilet 35.- Sinu võimalus toetada festivali. Jazzkaar tänab!Eelmüük lõppenud

Toetajapilet 35.- Sinu võimalus toetada festivali. Jazzkaar tänab!