KAMMERMUUSIKA KONTSERDISARI • ERSO kontserdisarjad 2024/2025

12.10 - 12.04.2025
 (Pärnu maantee 59, Tallinn)

Kontserdisarja „Kammermuusika“ kontserdid toimuvad neljal laupäeval Tallinna Muusika- ja Balletikooli suures saalis. Reedel orkestri ees soleerinud maailmaklassi interpreedid esinevad seal kammeransamblites koos ERSO muusikutega.

Sarja esimene kontsert toimub oktoobris koos pianist Alexander Melnikoviga. Sageli ebatavaliste muusikaliste ja programmiliste otsuste poolest tuntud Melnikovi iseloomustab huvi ajalooliselt informeeritud esinemispraktika vastu. Ta on ka aktiivne kammermuusik, kelle pikaajaline lavapartner on viiuldaja Isabelle Faust, kes sel hooajal samuti ERSO ees soleerib. Lisaks musitseerib ta regulaarselt koos tšellist Jean-Guihen Queyrasi ja vioolamängija Antoine Tamestit’ga.

Veebruaris astub ERSO ansamblitega lavale klarnetist Sérgio Pires. Ta on prestiižse Londoni Sümfooniaorkestri klarnetirühma kontsertmeister, aga ka aktiivne solist ja kammermuusik. Tema ansamblipartneriteks on teiste seas olnud oboemängija Heinz Holliger ja flötist Emmanuel Pahud, keda võib nimetada meie aja puhkpillimuusika absoluutseteks tippudeks.

Märtsis on MUBA laval pianist William Youn, keda kriitikud on nimetanud poeediks klaveril, kelle briljantne puudutus võimaldab tal avastada muusika hingelisi sügavusi. Eriti kõrgelt on hinnatud tema Schuberti salvestised, ent ta on muu hulgas salvestanud ka näiteks kõik Mozarti klaverisonaadid. Youn musitseerib regulaarselt ka kammeransamblis koos vioolamängija Nils Mönkemeyeri ja klarnetist Sabine Meyeriga.

Sarja lõpetab Ukraina päritolu pianist Alexander Gavrylyuk on kõrgelt hinnatud virtuoos, kes hooajal 2023/24 on Londoni kõrgelt hinnatud kammermuusika kontserdisaali Wigmore Halli resideeriv artist. Tema mäng on ühtaegu  poeetiline ja elektrifitseeriv. Koos oma ansamblipartneri, viiuldaja Janine Janseniga antakse regulaarselt kontserte üle Euroopa.


KAVA: 

I: ALEXANDER MELNIKOV

L, 12.10.2024 kell 18 MUBA

Johannes Brahms. Klaverikvintett f-moll, op. 34

ALEXANDER MELNIKOV klaver, ERSO kammerkoosseisud


II: SÉRGIO PIRES

L, 08.02.2025 kell 18 MUBA

Wolfgang Amadeus Mozart. Serenaad B-duur („Gran partita“), KV 361

SÉRGIO PIRES klarnet, ERSO kammerkoosseisud


III: WILLIAM YOUN

P, 09.03.2025 kell 18 MUBA

Wolfgang Amadeus Mozart. Klaverikvartett nr 1 g-moll, KV 478

Wolfgang Amadeus Mozart. Kvintett klaverile ja puhkpillidele Es-duur, KV 452

WILLIAM YOUN klaver, ERSO kammerkoosseisud


IV: ALEXANDER GAVRYLYUK

L, 12.04.2025 kell 18 MUBA

Kava koostab Alexander Gavrylyuk.

ALEXANDER GAVRYLYUK klaver, ERSO kammerkoosseisud


Kontserdisarja KAMMERMUUSIKA hind on 60 € / 36 €* (üksikpiletitena ostes 80€ / 48 €*).

KONTSERDISARJANA OSTES VÕIDAD 25% ehk 1 pilet tasuta!

Lue lisää


Hinta:
36.00 € - 60.00 €