UNESCO muusikalinn Tallinn kutsub

Päevapass 11. juuni • Tallinna laste jazzifestival KRÄSH

P 11.06.2023 | 12:00
 (Nunne 4, Tallinn)

Pühapäeval, 11. juunil, astuvad festivalil peaesinejatena üles vokaalivõlur ja muusik Kadri Voorand koos löökpillimängija Silver Sepaga ning Eurovisioonil Eestit esindav lauljatar Alika koos oma bändiga. Pere kõige pisematele on programmis lustakas Lolala kontsert-etendus “Kus on kass?”. Lisaks kontsertidele saab päevapassiga nautida avatud õpitubasid, kinosaali, kohtumisi erinevate Eesti muusikute ja näitlejatega, noorte muusikute minikontserte, musitseerimiskogemusi ja ägedat festivalimelu Eesti Noorsooteatris.


Festivali kõige erilisemaks kohaks on noortelt noortele lava Noorsooteatri black box'is, kus astub sel päeval üles mitmeid ägedaid lastest ja noortest koosnevaid koosseise. Nii rõõmustavad meid näiteks Siim Aimla ja Hanna-Liina Võsa juhendamisel MUBA bigband & solistid; noorte seas populaarse Drive It Up kitarrikooli ansambel Crash; Meero Muusiku vokaalansambel Indigo, mida juhendab Estonian Voices'ist tuntud Maria Väli; andekatest noortest koosenvad rütmimuusika ansamblid Saue Muusikakoolist ning Gustav Adolfi Gümnaasiumi Muusikakoolist. Lisaks eelmainitule saab kuulda ka Tallinna laste jazzifestivali Kräshi muusikalaagrite raames loodud ansambleid, mida juhendavad rahvusvahelise kogemusega laulja, helilooja ja laulja Pille Rite Rei ning pop- ning jazzbändidest tuntud trummar Ahto Abner.


Lisaks pakub programm üllatusterohkeid tegevusi põnevate töötubade ning muusikutega kohtumiste näol. “Kohtumine muusikuga” ja “Kohtumine näitlejaga”  on vestlusformaat, kus lapsed ja noored saavad kuulda artistiks olemise rõõmudest ja muredest, inspiratsioonist, tööfilosoofiast jpm. Avatud töötoad kombivad loovmõtlemise piire ning aitavad oskusi edasi arendada. Nii saab võtta osa Aafrika trummide töötoast; meisterdada Noorsooteatri Nukuteatrimuuseumis teatrilava makette; osaleda Vivita loomeinkubaatori interaktiivse projektsiooni installatsioonis, mille sees olles saavad lapsed end liigutades ise heli tekitada; ; koostöös jazzmuusikutega joonistada oma muusikapala; luua erinevaid rütmimustreid ja helimaastikke täiesti uuelaadsete taskusüntesaatoritega juhendaja Iti Tederi töötoas. 


Tallinna laste jazzifestival Kräsh on osa UNESCO muusikalinna Tallinna programmist. Festivali partnerid on Tallinna Kultuuri- ja Spordiamet, Eesti Noorsooteater, MUBA ja Eesti Jazzliit. Festivali korraldab MTÜ Jazzkaare Sõprade Ühing.

Ratastooliga ligipääsetavus: Jah
Loe veel

Päevapass sisaldab sissepääsu kõikidele 11. juunil Eesti Noorsooteatris toimuvatele festivali Kräsh sündmustele. Õpitubadesse registreerimine toimub kohapeal elava järjekorra alusel. Päevapass on isiklik ning vahetatakse kohapeal käepaela vastu. Festivalile pääsevad tasuta kuni 3-aastased lapsed (k.a.). Päevapasse on piiratud koguses. 


Ürituse ajakava/line-up

11. juuni PROGRAMM


12.00-13.00 Perekontsert: Kadri Voorand ja Silver Sepp
13.00-18.00 Erinevate noortekollektiivide minikontserdid

15.30-16.30 Kõige pisematele: Lolala kogupere kontsert-etendus
13.30-18.00 Erinevad töötoad, vestlusringid, kinosaal, festivalimelu
19.00-20.00 Noortekontsert: Alika


Vaata täpset programmi festivali Kräsh kodulehelt


Uksed avatakse kell 11:00Hind:
25.90 €
Hind sisaldab tehingutasu 0.90 €/pilet

Päevapass sisaldab sissepääsu kõikidele 11. juunil Eesti Noorsooteatris toimuvatele festivali Kräsh sündmustele. Õpitubadesse registreerimine toimub kohapeal elava järjekorra alusel. Päevapass on isiklik ning vahetatakse kohapeal käepaela vastu. Festivalile pääsevad tasuta kuni 3-aastased lapsed (k.a.). Päevapasse on piiratud koguses.