Tallinna laste jazzifestival KRÄSH

Tallinna laste jazzifestival Kräsh on muusikafestival, mis on loodud spetsiaalselt lastele ja noortele. Hariv, innustav ja noori muusika juurde toov festival on ellu kutsutud festivali Jazzkaar ja UNESCO muusikalinn Tallinna koostöös ning toimub Eestis esmakordselt. Rütmimuusikast inspireeritud Tallinna laste jazzifestival Kräsh kostitab osalejaid õpitubade, kohtumiste, vestlusringide ning kontsertprogrammiga.

Kahepäevase jazzipeo peaesinejateks on Eurovisioonil Eestit esindav lauljatar Alika, vokaalivõlur ja muusik Kadri Voorand koos löökpillimängija Silver Sepaga, laulu ja tantsuga särtsakaid elamusi loov Tanja Mihhailova & Band, Eesti räpitaeva staar villemdrillem koos Eesti Laulult tuntud popmuusiku Karl Killinguga ja pere kõige pisematele mõeldud lustakas Lolala kontsert-etendus.

Festivali kõige erilisemaks kohaks on noortelt noortele lava Noorsooteatri black boxis, kus astub üles 11 lastest ja noortest koosnevat koosseisu. Nii rõõmustavad meid näiteks Siim Aimla ja Hanna-Liina Võsa juhendamisel MUBA bigband & solistid; noorte seas populaarse Drive It Up kitarrikooli ansambel Crash; meeldejääva käekirjaga noorte folkansambel Uurikad, Meero Muusiku vokaalansambel Indigo, mida juhendab Estonian Voices'ist tuntud Maria VäliGustav Adolfi Gümnaasiumi Muusikakooli andekad rütmimuusika ansamblid; kaunist heliruumi loov Arsise kellade kooli noorteansambel. Lisaks tuuakse kuulajateni elamusi Saue Muusikakooli ansambliLaulustuudio Laulumarjad laululindude; ning andekate Muusikalikooli noorte lauljate poolt. Tõelise maiuspalana saab kuulda Tallinna laste jazzifestivali Kräshi muusikalaagrite raames loodud ansambleid, mida juhendavad rahvusvahelise kogemusega laulja, helilooja ja saksofonist Pille Rite Rei ning pop- ning jazzbändidest tuntud trummar Ahto Abner.  


Lisaks pakub programm üllatusterohkeid tegevusi põnevate töötubade ning muusikutega kohtumiste näol. “Kohtumine muusikuga” on vestlusformaat, kus lapsed ja noored saavad kuulda artisti muusikuks olemise rõõmudest ja muredest, inspiratsioonist, tööfilosoofiast jpm. Mõtteid saab vahetada nii Ingeri kui ka Nukuteatri näitlejatega. Avatud töötoad kombivad loovmõtlemise piire ning aitavad oskusi edasi arendada. Nii saab võtta osa Aafrika trummide või Fred Rõigase beatboxi töötoastmeisterdada Noorsooteatri Nukuteatrimuuseumis kontserdiava makette; osaleda Vivita loomeinkubaatori interaktiivse projektsiooni installatsioonis, mille sees olles saavad lapsed end liigutades ise heli tekitada; ning joonistada oma muusikapala. Lisaks eelmainitule on juhendaja Iti Tederi töötoas võimalik luua erinevaid rütmimustreid ja helimaastikke täiesti uuelaadsete taskusüntesaatoritega.

 

Tallinna laste jazzifestival Kräsh on osa UNESCO muusikalinna Tallinna programmist. Festivali partnerid on Tallinna Kultuuri- ja Spordiamet, Eesti Noorsooteater, MUBA ja Eesti Jazzliit. Festivali korraldab MTÜ Jazzkaare Sõprade Ühing.

Loe veel