Loovüksus esitleb:

Euroopa suurmeistrid • Mustjala festival 2023

T 27.06.2023 | 19:00
 (Jõgela-Pussa, Jõgela)

T 27. juuni kell 19 Pilguse mõis


EUROOPA SUURMEISTRID
Nazar Kozhukhar – barokkviiul, viola da gamba (Ukraina)
André Lislevand. - viola da gamba (Itaalia/Norra)
Saale Fischer – klavessiin (Eesti/Saksamaa)
Kavas Marin Marais, Louis Couperin, Saint-Colombe, Francois Couperin jt


Viiuldaja ja dirigent Nazar Kozhukhar sai muusikalise hariduse Moskva Riiklikus Konservatooriumis, õpetajateks Zinaida Gilels, Yevgenia Chugaeva, Oleg Kagan ja Sergei Kravchenko. Ta täiendas end Yuri Mazurkevich juures (University of Boston) ja dirigendina Gennady Rozhdestvensky klassis Moskvas. Nazar on David Oistrakh Violinists’ Competition (Odessa, 1988) ja teiste rahvusvaheliste konkursside laureaat. Ta on tegelenud palju vanamuusikaga ja mängib lisaks viiulile ka vioolat ning viola da gambat.


Andre Lislevand sündis 1993. aastal Veronas lautomängijatest vanemate perre, kus muusika etendas tema elus juba varakult olulist rolli. Alates 16. eluaastast on ta teinud koostööd erinevate ansamblite ja orkestritega, nende seas Ensemble Kapsberger, Zürichi Tonhalle-orkester ja Müncheni Filharmoonikud ja tuntud artistidega: Sigiswald Kuijken, Andrea Marcon, Paul McCreesh. Noorena oli tal võimalus õppida eraviisiliselt Jordi Savalli juures. 2013. aastal alustas Lislevand  õpinguid Schola Cantorum Basiliensises Paolo Pandolfo käe all ja jätkas 2017. aastal Salzburgi Mozarteumis Vittorio Ghielmi juhendamisel.


Saale Fischeri viimaste aastate loominguline tegevus on kulgenud võrdselt mööda pillimängu ja tekstiloome radu. Koos ansambliga Floridante, mille üks kaasasutajaist ta 2014. aastal oli, on ta solisti kui saatjana klavessiinil, orelil ja haamerklaveril esitanud muusikat hilisrenessansist, Prantsuse ja Saksa kõrgbarokist Empfindsamkeiti ja vararomantismini, sh koostöös Eesti Rahvusraamatukoguga ettekandele toonud Baltisaksa mõisnike lied-laululooming.

Ta kirjutab regulaarselt Eesti kultuurilehtedele ning on raamatu "Hortus Musicus. Viiskümmend" autor ja väljaandja.

Uuemal ajal on Saale Fischeri tegemistes olulisele kohale nihkunud ka varase muusika suunaline kontserdikorraldus. Lisaks hooajaliste kontsertide vedamisele korraldab ta alates 2019. aastast Haapsalu vanamuusikafestivali ning töötas 2022. aastal Eesti Kontserdi külalisprodutsendina.

Loe veel

Jälgi meidHind:
14.90 € - 32.90 €
Hind sisaldab tehingutasu 0.90 €/pilet