Loovüksus esitleb:

Euroopa suurmeistrid • Mustjala festival 2023

T 27.06.2023 kell 19:00
 (Jõgela-Pussa, Jõgela)

T 27.  juuni kell 19 Pilguse mõis

NB! kell 17.45 ekskursioon Pilguse mõisas (eesti ja inglise keeles) 


Nazar Kozhukar - barokkviiul ja viola da gamba

André Lislevand - viola da gamba

Saale Fischer - klavessiin

Kava:

E. J. de la Guerre - Trio Sonata in B [1696] 

Arr. Nazar Kozhukar

 

F. Couperin Suite in e [1728]

Prelude – Allemande – Courante – Sarabande – Gavote – Gigue 

 

A. Forqueray Pièces à trois violes in d  

Allemande – Courante – Sarabande

“La Portugaise: Marque et d'aplomb” 

 

Vaheaeg

 

Jean Marie Leclair Sonata VIII D major Op 2 No 8  [1728]

Adagio – Allegro – Sarabanda. Largo – Allegro Assai                    

 

F. Couperin Prélude in C [1717] – L. Couperin Passacaille in C [ca 1658]

 

Monsieur de Saint-Colombe (1640 - 1700?)

Concerts à deux Violes esgales „Tombeau. Les Regrets“ 

La Tombeau – Quarrillion – Apel de Charon – Les pleurs – Joy des Ellizees – Les Ellizees

                              

J. Morel (1700-1749)
Chaconne en Trio [1709] Varajase muusika õhtul "Euroopa suurmeistrid" taaselustub maailm, mis inimesi läbi sajandite kütkestanud - mõtestatud koosolemine muusikas. Erinevalt Itaalia heliloojate rõhutatud virtuoossusest ja ekstreemsest emotsionaalsusest, iseloomustab Prantsuse 17.-18. sajandi heliloojate teoseid subtiilne jõud ja artistlik elegants. Spetsiaalselt selleks kavaks kokku tulnud rahvusvaheline triot koosseisus Nazar Kozhukhar (barokkviiul, viola da gamba), André Lislevand (viola da gamba), Saale Fischer (klavessiin) ühendab kõrgetasemeline kõlakultuur ja ajalooliste pillide valdamine rockiliku temperamendiga. 


Nazar Kozhukhar on viiuldaja, dirigent, ansambli the Pocket Symphony initsiaator ja kunstiline juht. Ta esineb solistina nii modern- kui ajaloolistel pillidel. Ta on David Oistrahhi viiulikonkursi laureaat (Odessa, 1988), rahvusvahelise Amsterdami viiulikonkursi laureaat (1995)  ja Haagis toimuva van Wassenaeri konkursi võitja (1996). Nazar korraldab nii varase kui nüüdismuusikaprojekte ning tema tegevuste stiililine ampluaa ulatub varabarokist post-avanagrdini. Lisaks viiulile mängib Nazaar ka vioolat ja viola da gambat. 


Gambamägija André Lislevand on alates 16. eluaastast on teinud koostööd erinevate Euroopa ansamblite ja orkestritega, nende seas Ensemble Kapsberger, Zürichi Tonhalle-orkester ja Müncheni Filharmoonikud, ja artistidega, nagu Sigiswald Kuijken, Andrea Marcon ja Paul McCreesh.


Saale Fischer on klavessiinimängija, publitsist ja korraldaja. Ta on varajase muusika ansambli Floridante asutaja ja eestvedaja, kogumiku “The Contemporary Harpsichordist I-II” idee autor ja toimetaja ning raamatu “Hortus Musicus. Viiskümmen” autor ja väljaandja. Aastast 2019 on ta Haapsalu vanamuusikafestivali tegevjuht. Peale edukat doktorikraadi kaitsmist (2020) on Saale tegevustesse lisandunud erinevate suuremahuliste kultuuriprojektide nõustamine ja juhtimine. Pilguse mõisast (saksa k Hoheneichen) on esimesi teateid 1558. aastast. Alates keskajast kuni 18. sajandi lõpuosani kuulus mõis von Bellingshausenitele, kust tuleneb mugandatud kujul ka mõisa eestikeelne nimi. Pilguse mõisast on pärit maailmakuulus meresõitja ning Antarktika avastaja admiral Fabian Gottlieb von Bellingshausen - ei ole täpselt küll teada, kas ta on sündinud Pilgusel või naabermõisas Lahetagusel (reeglina pooldatakse viimast varianti), kuid mõisaga oli ta igal juhul seotud.

Hiljem on mõis kuulunud nii von Lucedele, von Aderkasidele, von Nolckenitele kui ka von Ruckteschellidele. 20. sajandi algul siirdus mõis Agraarpanga omandusse. Mõisa peahoonesse paigutati 1909. aastal aga Saaremaa Rüütelkonna vaimuhaigla. Haigla tegutses mõisahoones 1980te aastate lõpuni.

Mõisa katusekorrusega kivist peahoone on ehitatud arvatavasti 18. sajandi keskpaigas; meieni on ta säilinud nii 19. kui ka 20. sajandil muudetud kujul. Mõisa ehteks on kaks sissesõiduteed ääristavat kivitulpa - need sarnanevad osaliselt Virumaal asuva Vihula mõisa sarnaste tulpadega, kuid on Saaremaalikult arhailisema kuju ja vormiga ainulaadsed. Omanäolised on ka kaks peahoone esist väljakut ääristavat teravkaarset väravaehitist. Mõisast on säilinud hulk 18.-19. sajandi kõrvalhooneid.


pilguse.comPilguse mõis esitleb kolme fantastilist paketti, mille vahel saate valida:

Pakkumine 1: nautige unustamatut kogemust ööbimispaketiga.
Vaid 240€ eest saavad kaks inimest nautida imekaunist õhtut, mis sisaldab ööbimist Pilgusel, õhtusööki, kontserti ja maitsvat hommikusöök Rootsi lauas. Lisaks saate nautida tasuta Elda Distillery majakokteili enne õhtusööki, millega luua õhtuks ideaalne meeleolu.

 Pakkumine 2: Kui eelistad lühemat külastust, siis meie õhtusöögi ja kontserdipiletite pakett sobib teile ideaalselt. Hind vaid 50€ inimese kohta ning saate nautida maitsvat õhtusööki kell 17.30 ning pärast seda kontserti kell 19.00. Õhtu alustamiseks kostitame teid tasuta Elda Distillery majakokteiliga enne õhtusööki.

 Pakkumine 3: Kui olete eelkõige huvitatud kontserdist ise, siis saate ka soetada lihtsalt kontserdipiletid - ainult 20€ inimene!

Samuti saate liituda meie 30-minutilise tuuriga kell 17:45, kus giid tutvustab teile nii Pilguse mõisa kui ka residentsi pikemalt. Tuur on nii inglise kui eesti keeles ning tasuta.

Ja muidugi, et kontert oleks nauditav ning meeleolu hea on meie baar avatud kontserdi eel ja vaheajal, samuti saate soetada meeldivaid suupisteid meie restoranist!

Kindlustage oma koht kohe ja tulge Pilgusele meeldejäävale muusikalisele teekonnale!
Pakettidel on piiratud saadavus, seega broneeri varakult, et vältida pettumust – kirjuta meile contact@pilguse.com.Loe veel

Jälgi meid


Eelmüük lõppenud