Viini veri

Victor Léoni ja Leo Steini operett Johann Straussi muusikale

Helilooja
Johann Strauss
Tõlge eesti keelde
Neeme Kuningas, Hannes Villemson
Dirigendid
Taavi Kull, Endel Nõgene
Lavastuse algne muusikajuht
Paul Mägi
Lavastaja-koreograaf, valguskunstnik
Giorgio Madia (Itaalia)
Kunstnik
Maarja Meeru
Videokunstnik
Mikk-Mait Kivi

Osades
Tamar Nugis (RO Estonia), Maria Listra (külalisena), Jaan Willem Sibul, Karmen Puis, Rasmus Kull, Atlan Karp (külalisena) või Märt Jakobson (külalisena), Pirjo Jonas, Andres Mähar
Vanemuise ooperikoor, balletitrupp ja sümfooniaorkester


Madia „Viini veri“ on visuaalselt, mänguliselt ja muusikaliselt nii rabavalt ilus, et kõik muu polegi enam eriti oluline.
- Auri Jürna, Sirp

On tuhandeid põhjusi, miks operett on vastupandamatu – ajastu hõng ja meloodiate mõõtmatu jõud on vaid mõned nende hulgas. Opereti vastupandamatuses on omal kohal ka inimlik soov, et elu oleks rõõmus ja muretu. Nii on see kogu aeg olnud. Ajatu ja universaalne „Viini veri“, mis koosneb Johann Strauss II muusikast, teravmeelsusest, kergusest ja sentimentaalsusest, lööb su vere kihama ja on mõeldud ka südamega kuulamiseks!
„Viini vere“ tegevuse keskmes on 1815. aasta Viini kongress, kuhu kutsuti kokku Euroopa monarhid, et taastada vana kord ning seeläbi püstitada jõudude tasakaal ja säilitada rahu. Minu lavastus taaselustab selle ajastu hõngu ja ajaloolise fakti, et arvukatel seltskonnaüritustel, mis seda tähtsat poliitilist sündmust saatsid, oldi kõrvuni sisse võetud uuest tantsust – Viini valsist. Tegelikult kumabki Viini opereti kohal selle revolutsioonilise seltskonnatantsu aupaiste. Valss eirab vanu moraalinorme ning toob mehed ja naised teineteisele lähemale kui iial varem. „Viini veres“ haarab valss kõik sensuaalsesse keerisesse: formaalsed reeglid lämmatatakse ülevoolava lõbususega, mis muudab tantsijad ülemeelikuks ja pööraseks…
- Giorgio Madia, lavastaja

Eesti Teatriliidu teatri aastaauhindade laureaat 2018. aasta loomingu eest.
Muusikaauhind: Rasmus Kull – Sweeney Toddi muusikaliselt nõudlik roll Stephen Sondheimi muusikalises põnevikus “Sweeney Todd” ning Josefi lavakuju maitsekas kehastamine Johann Straussi operetis “Viini veri”.

Esietendus
24. märtsil 2018 Vanemuise teatri suures majas.
Esituskeel: eesti
Tiitrid: eesti, inglise

Tutvu parkimivõimalustega SIIN

Loe veel