Albumi “Kiriküüt” esitluskontsert Paides • Ansambli RÜÜT plaadiesitlustuur

P 29.10.2023 kell 16:00
 (Pärnu 18, Paide)

Ansambel seab uue albumiga “Kiriküüt” oma loomingulise suuna fookusesse nii eesti pärimusmuusika salvedest leitud linnu- ja loodushäälte jäljenduste tõlgendamise kui ka meie endi leitud hääled loodusest sellest võimsast ühisest inspiratsiooniallikast ja toorainest, mis seob meid meie eelkäijatega. 


RÜÜTi muusika võlu peitub mitmekülgses ja otsingurikkas lähenemises eesti pärimusmuusikale. See toetub küll pärimusele, kuid liigutab end juba tänapäevase maailma mitmekesisuses. Nõnda sünnivad regilauludele ja vanadele pillilugude töötlused ja omalooming. Repertuaaris leiab mõjutusi ka teiste rahvaste muusikast. Ansambli liikmed on Maarja Soomre (vokaal, meloodika, kannel), Maili Metssalu (vokaal, viiul), Jaan-Eerik Aardam (vokaal, kitarr) ja Juhan Uppin (vokaal, eesti lõõtspill, kannel). 

Ansamblil on seni ilmunud 2015. aastal “Maasikille” ning 2017. aastal teine stuudioalbum „Kadakad“, millega kandideeriti kolmele Etnokulbi auhinnale – parim lugu („Ilus ole“), parim album („Kadakad“) ja parim artist. Paljud RÜÜTi lood on olnud inspiratsiooniks kaunitele rahvatantsuansamblite tantsudele. Lugu “Mina ja meri” esitati sel aastal laulupeol neidude kooride poolt. 

2023. aastal ilmus ka koostööalbum “Lendas meie kopelisse” Sander Mölderiga. Tuuril esitletakse Saaremaal, Tartus ja Tallinnas koos temaga ka värskelt ilmunud vinüüli. 


KOGU TUUR:

P 29. okt kell 16.00 Paide Muusika- ja Teatrimaja väike saal

K 1. nov kell 19.00 Viljandi Pärimusmuusika Ait

N 2. nov kell 19.00 Pärnu kontserdimaja kammersaal

L 4. nov kell 19.00 Haapsalu kultuurikeskus

P 5. nov kell 16.00 Põlva Kultuuri- ja Huvikeskus

T 7. nov kell 19.00 Lüganuse Rahvamaja

N 9. nov kell 19.00 Saare KEK, Saaremaa koos Sander Mölderiga

R 10. nov kell 19.00 Ö stuudio, Tartu koos Sander Mölderiga

L 11. nov kell 19.00 Kinomaja Bar & Stage, Tallinn koos Sander Mölderiga


Piletid: Piletikeskus 

Täname: Eesti Kultuurkapital

Vanusepiirang: Vanusepiirangut ei ole
Ratastooliga ligipääsetavus: Ratastooliga ligipääsetav
Loe veel


Eelmüük lõppenud