Nargenfestival 2023:

KIVIRÄHKI KULTUURIPÄEVAD: Väikesed saladused • NAISSAAR 2023

L 01.07.2023 kell 19:30
 (Lõunaküla / Storbyn)

VÄIKESED SALADUSED (Teater Nuutrum)


Autor Andrus Kivirähk
Lavastaja Peeter Tammearu
Kunstnik Jaanus Laagriküll
Kostüümikunstnik Jana Wolke
Helikunstnik Tobias Tammearu
Valguskunstnik Targo Miilimaa (Noorsooteater)
Tehnik Jaanus Tüli
Etenduse juht Inge Kaseleht


Osades: Triinu Meriste, Liina Tennosaar, Helena Merzin, Merilin Kirbits


Anna on elanud 20. sajandi alguse Euroopas seikluslikku ning vabameelset elu ja naaseb nüüd kodusesse ja unisesse Pärnusse. Samal ajal kui Anna on võõrsil nakatunud revolutsioonipisikuga ning soovib pühenduda maailma parandamisele, tunduvad tema Pärnus elavad kunagised sõbrannad väikekodanluse musternäidistena, kelle päevad oleks justkui täidetud vaid logelemise, magamise, kohvikus istumise ning laste eest hoolitsemisega. Kuid õige varsti selgub, et tegelikult on neil naistel lihtsalt teistsugune meetod maailma parandamiseks, ja see meetod on üsnagi ebaharilik. Igatahes leiab ootamatult hätta sattunud Anna abi just nimelt tänu kodumaistele „vahenditele“. Ja õpib ka ise neid edukalt kasutama.


Esietendus 1. aprillil 2023 Tallinnas etenduskunstide keskuses Vaba Lava.


Etendus on ühe vaheajaga ja kestab 2 tundi.


NAISSAAR 2023: MU SUVESÕBRAD

Kaljuste 70

Kivirähki kultuuripäevad 30. juuni ja 1. juuli 

Sel suvel on Naissaarel külas mu suvetuttavad. Andrus Kivirähkilt olen aastate jooksul tellinud Nargenfestivalile paar näidendit („Uljas neitsi“, 2007; „Isamaa pääsukesed“, 2018) nii, et ta kvalifitseerub suvetuttavaks. Sel suvel saab saarel vaadata tema noorusaja näidendit „Aabitsa kukk“ ja kõige värskemat lavastust „Väikesed saladused“. Kindlasti on veel inimesi, kes tunnevad puudust kunagistest kultuuripäevadest. Käisin minagi lastekooris lauldes Armeenias ja Uljanovskis. Oma kammerkooriga külastasin kultuuripäevi Kasahstanis ja Sahhalini saarel. Viimasele tagasi mõeldes tuligi nostalgiahoog peale ja otsustasin vana formaadi elustada ning Naissaarel teha Kivirähki kultuuripäevad. Andrus Kivirähk on kui riik ise, kelle kultuur on vägagi mitmekesine. Tulge ja nautige!


Tõnu Kaljuste


///


Oluline info, kui ostad kontserdipileti koos transpordiga

Pileti hinnas sisaldub laevasõit (edasi-tagasi) ja transport Naissaarel. Kiirkatamaraan “Vegtind” väljub Linnahalli sadamast kell 18.00, pääs pardale avatakse 18.00. 


Laevasõit Naissaarele kestab ca 1 tund. Saarel on publikul vastas kastiautod. Saab minna jala (3 km) küüni juurde või autodega. Palume kannatlikkust, sest autod käivad edasi-tagasi mitu korda. Orienteeruv aeg, mil jõutakse Tallinnasse on enne südaööd.
Etendus/kontsert toimub Omari küünis (algus 19.30), pääs saali avatakse 15 min enne etenduse algust.
Laevas avatud kohvik, arveldused ka maksekaardiga. Arveldused Naissaare kohvikus ainult sularaha eest!
Riietuge palun vastavalt ilmale, sest õhtuti on oluliselt jahedam.

Küsimused ja soovid võib saata aadressile info@sailing.ee või telefonitsi 5333 1117

Laev väljub Linnahall sadamast (seal kust kunagi LindaLiini kiirlaevad), palun ärge minge Reisisadamasse või Lennusadamasse!

 

Ilusaid elamusi! Sailing.ee meeskond


///

Loe veel

Jälgi meid


Eelmüük lõppenud