Improteater IMPEERIUM

Improteater IMPEERIUM "Võtab sõnatuks ehk improkomöödia väljamõeldud keeles" • Võtab sõnatuks ehk improteater väljamõeldud keeles

P 15.09.2024 kell 16:00
 (Ankru 10, Tallinn)

Improteater IMPEERIUM "Võtab sõnatuks ehk komöödia väljamõeldud keeles"


“Võtab sõnatuks!” on publiku märksõnadest lähtuv improviseeritud koomiliste sketšidega etendus. Kusjuures kogu etenduse jooksul ei kuule sõnagi mõistlikku juttu…See aga ei takista sketšidest arusaamist ega etendusele kaasaelamast – näitlejad teevad end arusaadavaks häälitsuste, intonatsioonide ja kohapeal väljamõeldud keele abil (inglise keeles gibberish). Samuti kasutavad näitlejad enda keha plastilisust ning väljendusrikkust. Sellise klounaadi ja pantomiimi piirimail oleva stiili jaoks ammutab trupp inspiratsiooni tummfilmiajastu suurkujudelt nagu Charlie Chaplin ja Buster Keaton kui ka tänapäeval miljoneid naerutanud Mr Beanilt.

Pssst... Võid etendusele julgelt kaasa võtta ka enda välismaised sõbrad, sest etenduse nautimiseks eesti keele (ega ka ühegi teise keele) oskust vaja ei ole.

Improv theater is a form of live theater in which the plot, characters, and dialogue of a scene are created in front of the audience - it is acting without a script. We start this improv show by asking the audience for suggestions, and the actors use these to improvise fun scenes. As an extra twist, the actors aren’t allowed to use a word of any existing language! All the scenes that are made up on the spot are played out by using sounds, emotions, gibberish and body-language. No Estonian skills needed, just come and spend a spontaneous and entertaining evening with us!


Laval kolm näitlejat, muusik ning kaasa improviseerib ka valgustaja. 


15. SEPTEMBRIL laval Rauno Kaibiainen, Maarius Pärn, Tarvo Krall, muusik Madis Kreevan ning valgustaja Mario Saarik.


Improteater on üle maailma palavalt armastatud teatrivorm, kus kõik sünnib publiku silme all. Etendus on improviseeritud, mis tähendab, et kõik sünnib siin ja praegu – teksti ei ole pähe õpitud ja mängitavat lugu välja mõeldud. Näitlejad küsivad publiku käest märksõnu ja nendest inspireeritult hakkavad sündima põnevad stseenid, lõbusad sketšid, kaasahaaravad laulud ja vaimukad karakterid.


Improteatri IMPEERIUM liikmed on kutselised näitlejad, kes lisaks IMPEERIUMile kuuluvad teiste Eesti teatrite draamatruppidesse või tegutsevad vabakutselistena erinevates teatri-, tele- ja filmiprojektides. Peale näitlejate on IMPEERIUMis ka andekad muusikud ning suurepärased valguskunstnikud. Improteatri truppi kuuluvad näitlejad Merilin Kirbits, Tarvo Krall, Maarika Mesipuu-Veebel, Mairi Tikerpalu, Erki Aule, Maarius Pärn, Rauno Kaibiainen, Kati Ong, muusikud Ragnar Toompuu ja Madis Kreevan ning valgusmeister Mario Saarik. 


Ladinakeelne sõna ’imperium’ tähendab võimu. Soovime vallutada kõikide eestlaste südamed ja tekitada maailmakaardile veel üks improrõõmust tulvil maa, kus inimesed väärtustavad koostööd ja loovust ning kus valitseb kujutluse võim!

Etendus: 

15. septembril  kell 16.00 IMPEERIUM teatrisaal, Põhjala tehas, Ankru 10, Tallinn


Etendus kestab 45min ja on ühes vaatuses. 

Piletid Piletikeskusest ja vabade kohtade olemasolul tund enne etenduse algust kohapealt.

Pilet eelmüügist 10€

Eelmüügi erisoodustus 5€ eriti varasele linnukesele (kogus piiratud)

Pilet kohapeal 15€ 


Loe veel

Ürituse ajakava/line-up

Uksed avatakse kell 15:00


Hind:
5.90 € - 10.90 €