Viimsi Artium esitleb:

London Community Gospel Choir (LCGC)

E 18.12.2023 kell 18:00
 (Randvere tee 20, Lubja)

Jõulupühade eel, 18. detsembril paneb Viimsi Artiumi suure saali kõlama maailma üks nõutumaid ja hinnatuimaid gospelkoore - London Community Gospel Choir.  

 

LCGC hingestatud ja inspireeriv helimaailm on vaimustanud publikut kõikidel kontinentidel ligi 40 aastat. Oma esinemistega on nad andnud emotsionaalse panuse paljudele maailma suurüritustele - olgu selleks  siis Rahvusvaheline FA karikafinaal Wembley staadionil, rahvusvaheline etenduskunstidele ja muusikale pühendatud Glastonbury Festival või heategevuslik kontsertfestival Live 8.  

 

Koor on pälvinud riiklikku ja rahvusvahelist tunnustust nii filmi- ja muusikavaldkonnas kui ka televisioonis tehtud töö eest - olgu nimetatud animafilm “Lõvikuningas” (The Lion King), romantiline komöödia “Armastus on see” (Love Actually), muusikafilm “Tervita minu poolt Broad Streeti”, (Give My Regards to Broad Street), kus osalejateks Paul McCartney, Ringo Starr ja Bryan Brown, muusikaline komöödia “Võitlus kiusatusega” (Fighting temptations) ja mitmed teised.  

 

Koor on salvestanud muusikat paljude maailmakuulsate muusikute ja lauljatega nagu näiteks Elton John, Madonna, James Brown, Paul McCartney, Sam Smith, Ellie Goulding, Adele, Greggory Porter, Blur, Justin Timberlake, PINK jne. LCGC klientideks on The X Factor, Grammys, The Voice, Brit Awards, BAFTA`s, Britain`s Got Talent, Royal, Family engagements, Burberry, Christian Dior, LVMH group, Harrods, Selfridges, Cosmopolitan ja erinevad maailma tele, meedia ja produktsioonikompaniid.  

 

Bazil Meade  on öelnud, et nende muusikalise kollektiivi visioon põhineb kahel kutsumusel, milleks on muusika ja usk. See ainulaadne kombinatsioon leiab väljenduse laulude kaudu, mis on liigutanud paljude kuulajate meeli ja südant.   

 

London Community Gospel Choir annab regulaarselt kontserte Royal Albert Hallis Londonis. Briti meedia on neid nimetanud “rahva lemmikkooriks”, kes lisaks esinemistele prestiižetel meelelahutusüritustel on andnud oma panuse erinevate globaalse haardega heategevusürituste läbiviimisele, olgu nimetatud puudustkannatavatele lastele raha kogumise kampaaniad Red Nose Day ja Children in Need, samuti esinemised inimõigustele keskenduva organisatsiooni Amnesty International ja vähifondi Cancer Research ettevõtmistel. 

 

London Community Gospel Choir (LCGC) alustas tegevust aastal 1982 Londoni kogukonna gospelkoorina Reverend Bazil Meade`i juhatusel. Oluliseks verstapostiks oli koori jaoks esinemine  inglise kuninganna Elizbeth II plaatinajuubelil 2. juunil 2022, kus tuli Gregory Porteri osalusel esitamisele ürituse ametlik tunnuslaul "A Life Lived with Grace". Tegemist oli suurejoonelise sündmusega, kus süüdati kuninganna auks 3000 majakat nii Ühendkuningriigis, Kanalisaartel, Mani saarel kui Rahvaste Ühenduse meretagustes riikides. 5.juunil oli kooril au astuda üles kahe lauluga “Keep Moving” ja “Sun in the Rain”, juhatamaks sisse sisse Buckinghami palees toimuv üritus National Anthem Queens Platinum Jubilee. Teleülekannet sellest ajaloolisest hekest vaatas üle miljardi inimese kogu maailmas.  

 

 

Lisaks kontsertidele , korporatiivürituste broneeringutele, salvestuskoostööle, ning kontserttuuridele erinevates maailma riikides, on kollektiivil käsil uue albumi jaoks lugude salvestamine Olles praeguseks teinud kokku kolmteist albumit, millest mõned on välja antud suurte plaadifirmade poolt, tõotab see uus album olla kvintenssensiks koori senisele loomingule. Veel pealkirjata albumi märksõnadeks on rahu, armastus ja õiglus. 

  

Valmiv album, mille eesmärgiks on sisendada kuulajatesse  keerulistest aegadest hoolimata  lootust ja elujulgust,  sisaldab endas nii kavereid kui  uudisloomingut . 

Loe veel

Jälgi meid


Eelmüük lõppenud