TEATER VANEMUINE ESITLEB

Leopoldstadt

N 31.10.2024 kell 19:00
 (Vanemuise 6, Tartu)

Draama

Autor
Tom Stoppard
Tõlkija
Kalle Hein
Lavastaja
Tiit Palu
Kunstnik
Lilja Blumenfeld
Valguskunstnik
Margus Vaigur (Endla)
Muusikajuht
Ele Sonn
Liikumisjuht
Mare Tommingas

Osades
Külliki Saldre, Riho Kütsar, Maria Annus, Ragne Pekarev, Andres Mähar, Lena Barbara Luhse, Priit Strandberg, Maarja Johanna Mägi, Ken Rüütel, Linda Porkanen, Kärt Kull, Piret Laurimaa, Merle Jääger, Ele Sonn, Oskar Seeman, Helo Kaplinski, Kaarel Pogga, Margus Jaanovits, Helgur Rosental, Karol Kuntsel, Jüri Lumiste, Gustav Nikopensius, Mirelle Uibokand, Greg Värnomasing, Elisabeth Strandberg või Maria Timmusk, Oskar Hinn või Iti Marie Jõgi, Robin Mikkel või Harald Kullerkupp, Elli Koidula Kull või Sonja Riimaa jt.


Aastal 1899 algava ja läbi kuuekümne aasta kulgeva näidendi keskmes on Merzide perekonna kodu Viini kesklinnas Ringstrassel. Näidend jälgib suurearvulise ja jõuka Merzide perekonna saatust läbi sõja, revolutsiooni, vaesumise, natsismi tõusu ja holokausti. See on panoraamne ajalooline draama, kus põimuvad inimsaatused, kired, armastus ja traagika.
Kaasaegse näitekirjanduse elava klassiku Tom Stoppardi uusim näidend on pooleldi autobiograafiline. Näidend esietendus 2020. aastal Londoni West Endis, 2022. aasta sügisel jõudis „Leopoldstadt“ lavale ka Broadwayl.

Esietendus
16. septembril 2023 Vanemuise teatri suures majas.

Tutvu parkimivõimalustega SIIN

Loe veel


Hind:
27.00 € - 37.00 €