Eesti Interpreetide festival Eesti Muusika Nädal

VEEBIÜLEKANDE PILET// Eduard Oja autorikontsert • Eesti Muusika Nädal

21.11 - 24.11.2023

Eesti Interpreetide festivalil Eesti Muusika Nädal tõstetakse tähelepanu keskpunkti kodumaine helikunst – soolo ja kammermuusika –, mida esitavad rahvusvaheliselt hinnatud eesti interpreedid. Festival kutsub ajarännakule läbi eesti professionaalse heliloomingu, peegeldades selle erinevaid arenguetappe. 2023. aastal toimuva festivali autoriõhtud keskenduvad Rudolf Tobiase, Eduard Oja, Mati Kuulbergi ning Rein Rannapi loomingule, lemmikute seas kõlavad ka vähetuntud või sootuks mängimata palad. Festival toimub Eesti Interpreetide Liidu ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia koostöös. 

Tallinnas toimuvatest autoriõhtutest (21.–25.11) toimuvad ka ülekanded, mille veebipiletiga on võimalik kontserti kuulata nii otseülekandes kui ka kolmel järjestikusel päeval pärast seda. Veebiülekannet tehakse mitme kaameraga.


Helilooja Eduard Oja (1905-1950) looming paistab silma oma fantaasiarikkus, kõlalise värvikuse ja leidlikkuse poolest. Tema väljapaistvates teostes (Klaverikvintett, soololaulud) ilmneb tema erakordne muusikaline andekus ja omapärane väljenduslaad, kus tihti ilmnevad ka traagiliselt valulikud kujundid. 

Käesoleval kontserdil annavad helilooja loomingust uue muusikalise tõlgenduse interpreedid Sten Heinoja, Age Juurikas, Kaija Lukas, Martti Raide, Mati Turi, Theodor Sink, keelpillikvartett FourEst koosseisus Linda-Anette Verte, Egert Leinsaar, Sandra Klimaité, Theodor Sink.


Loe veel

Ürituse ajakava/line-up

Klaverikvintett (1935)
Age Juurikas (klaver), keelpillikvartett FourEst koosseisus Linda-Anette Verte (viiul), Egert Leinsaar (viiul), Sandra Klimaitė (vioola), Theodor Sink (tšello)

Põhjamaa lapsed (tekst Anna Haava, 1928)
Ööpoeem (tekst Anna Haava, 1933)
Puude all (tekst Juhan Liiv, 1932)
Kiil (tekst Juhan Liiv, 1933)
Mati Turi (tenor), Martti Raide (klaver)

Aeliita süit (1932)
Kaija Lukas (viiul), Sten Heinoja (klaver)

Aja triloogia (1934)
Theodor Sink (tšello), Age Juurikas (klaver)

Melanhoolsed öökullid (1937)
Kaija Lukas (vioola), Sten Heinoja (klaver)

Vaikivad meeleolud (1930?)
Sten Heinoja (klaver)

Uksed avatakse kell 19:00


Eelmüük lõppenud