Viimsi Artium esitleb:

Neff Irizarry & All Star Baltic Group (Eesti, Läti, Leedu, USA) • II Põhja- ja Baltimaade Jazz Meeting

R 22.09.2023 kell 20:00
 (Randvere tee 20, Lubja)

Koosseis:

Neff Irizarry, kitarr (USA/Soome)

Liutauras Janušaitis, saksofon (Leedu)

Toomas Rull, trummid (Eesti)

Janis Rubiks, bass (Läti)  

Martin Fabricius, vibrafon (USA)


Kirgliku muusikaelamuse võluriteks on Puerto Ricost pärit Neff Irizarry kitarril ja Mehhiko juurtega Victor Mendoza vibrafonil. Ideaalselt kokkukõlav duo on märgilise tähtsusega ladina jazzi ajaloos.


Viimsi Artiumi kontserdil, mis on jätkuks 2023. aasta veebruaris toimunud Baltikumi turneele, esitlevad Neff ja tema vaid tippmuusikutest koosnev balti bänd progressiivset ladina jazzi, ühendades  pööraselt kirgliku Puerto Rico "Sabori" ja põhjamaiselt karge "Sisu".”  


“Neff Irizarry on unikaalne nähtus kaasaegse jazzi skeenel. Vaid vähesed jazzkitarristid, eriti veel ladina dzässi viljelejate hulgas, on andelt ja oskustelt võrreldavad selle erakordse muusikuga. Selleks, et nii säravalt sooritada kõiki neid montunosid, guajeosid ning perfektseid harmonisatsioone, soleerida sellise selguse ja põlemisega, on kahtlemata kõrgem pilotaaž, millega Neff mängeldes toime tuleb”- dzässkittarrist Steve Khan, The Voice of Latin Jazz Guitar 


“…hingematvalt kaunis ja muljetavaldav”- Von Oliver Klöck, Internationale Wiehler Jazztage, Saksamaa


II Põhja- ja Baltimaade Jazz Meeting @ Viimsi Artium  


21.-24. septembrini toimuv Põhja- ja Baltimaade Jazz Meeting toob Viimsi Artiumisse kokku nii rahvusvaheliselt tunnustatud jazzartistid kui ka Eesti parimad jazzmuusikud, luues unustamatu muusikalise elamuse kõigile muusikasõpradele. Neli päeva vältava festivali jooksul on oodata mitmeid elavaid kontserte, jazzireivi ning loodusest inspireeritud jazzirännakut Naissaarele.

Loe veel

Ürituse ajakava/line-up

Kontsert toimub Viimsi Artiumi blackboxis:

Uksed: 19.30

Live: 20.00


Jälgi meid


Eelmüük lõppenud