Ledisi Sings Nina (USA) • Jazzkaar 2024

P 28.04.2024 kell 20:30
 (Telliskivi 60a/9, Tallinn)

Ledisi nimi tähendab joruba keeles ‘midagi esile kutsuma’. Ja emotsioone kutsub võimas lauljatar kuulajas esile kindlasti. Ledisi jõud ja kontroll – tema vokaali värvib kord pehme glissando, siis sügav vibrato – on erakordsed. Tallinnas esitab Ledisi Nina Simone’i lugudest koosnevat kava, mille eest pälvis muusik oma 13nda Grammy nominatsiooni.


Mitmekülgselt andekas laulja ja näitleja Ledisi on oma andeid realiseerinud nii muusikalides, kinolinal, stuudios kui ka kontserdilavadel. New Orleans’ist pärit lauljatari hääl on võimas, väljendusrikas ja kontrollitud. Nii tema ema, kasuisa kui ka isa on olnud professionaalsed muusikud. Ledisi looming on nomineeritud Grammy auhindadele 14. korral. Laulu “Anything For You” eest pälvis Ledisi oma esimese Grammy auhinna. Albumit “Ledisi Sings Nina”, mis Tallinnas esitamisele tuleb, on muusikakriitikud kiitnud taevani. Kolleeg John Legend on öelnud intervjuus The New York Times’ile, et Ledisi on täna üks parimaid vokaliste maailmas: “Kui mõtlen kaasaegsete lauljate peale, ei meenu mulle mitte kedagi, kes suudaks oma häält kasutada paremini kui Ledisi. Tema hääles peituv jõud, ulatus, selgus ja mitmekülgsus on maailmas ainulaadsed”.


Mitmekülgselt andekas Ledisi on täiendanud oma oskusi California ülikoolis Berkeleys, õppides ooperilaulu ja klaverimängu, kirjutanud mitu raamatut ning juhtinud plaadifirmat. Ta on The Recording Academy Los Angeles’i piirkonna president, seistes hea selle eest, et noortel artistidel oleks piisavalt arengu- ja salvestamise võimalusi.

Koosseis:

Ledisi – vokaal 

Brandon Waddles – klaver

Antone “Chooky” Caldwell – bass, kitarr 

Greg Clark – trummid


Facebook
Instagram
Koduleht
Spotify

Loe veelSeotud valikud

Välja müüdud
Hind:
44.90 € - 55.05 €