TEATER VANEMUINE ESITLEB

Ohtlikud suhted

R 04.10.2024 kell 19:00
 (Vanemuise 6, Tartu)

Giorgio Madia ballett Joseph Haydni muusikale

Lavastaja, libretist, koreograaf ja valguskunstnik Giorgio Madia (Itaalia)
Muusikajuht
Aleksandr Bražnik
Kunstnik
Domenico Franchi (Itaalia)
Koreograafi assistent
Mihaela Devald Roksandić (Horvaatia)

Vanemuise balletitrupp ja sümfooniaorkester


Giorgio Madia lavastus „Ohtlikud suhted“ on loodud Pierre Choderlos de Laclos’ 18. sajandist pärit skandaalse romaani ainetel. Loo keskmes on kahe prantsuse aristokraadi, vikont de Valmont’i ja markiis de Merteuil’ püüded teineteisele kavaluse, tahtejõu ja võrgutamisega koht kätte näidata. Selle nimel manipuleerivad nad julmalt endast naiivsemate ja süütumatega. Kumbki naudib teise üle trumpamist, üksteisevõidu intriige punudes kasvab ka vastastikune iha.

Kiriromaani autor Choderlos de Laclos elas nn „vana korra“ (ancien régime) ajal, mil aadliklassi üle valitses vabamõtlejate vaim. Tema provokatiivne teos annab külma ja küünilise sissevaate sellesse, mis võib juhtuda, kui kõik kergemeelsetes mängudes osalejad nende keerulisi reegleid ei tunne. Selle legendaarse prantsuse kirjandusteose sündmustikku juhib halbade kavatsuste kütkestav nutikus.

Euroopas täispikkade narratiiv-ballettidega laialdaselt tuntust kogunud Giorgio Madia eesmärk on luua lavastusi, kus ei keskenduta sammudele, vaid loole ning veel enam sellele, mis peitub ridade vahel: pinge, elevus, vihjed. Ballett „Ohtlikud suhted“ on sensuaalne mäng iha, võrgutamise ja kättemaksuga. Kuniks keegi armub…

Esietendus
28. septembril 2024 Vanemuise teatri suures majas.
Tähelepanu! Lavastuses on mitmeid erootilise alatooniga stseene.

Tutvu parkimivõimalustega SIIN

Loe veel


Hind:
37.00 € - 79.00 €