Viimsi Artium esitleb:

Eesti Kujurite Ühenduse aastanäitus "Keerukuju"

10.08 - 10.09.2023
 (Randvere tee 20, Lubja)

Eesti Kujurite Ühenduse aastanäitus “Keerukuju” toob Viimsi Artiumi kaasaegse kunsti galeriisse ja välialadele enam kui kolmekümne kunstniku teosed.


Keerukuju – mängijad keerutavad end ringiratast, üks mängijatest, kes ei keeruta, hüüab mingil ajal “Stopp!” ning kõik peavad tarduma paigale; mängija, kes ei ole kuju, püüab kedagi naerma ajada või liigutama saada – kes liigutab, ei saa enam kuju teha ning mäng algab uuesti.


Laste mängust inspireeritud Eesti Kujurite Ühenduse näitus pöörab tähelepanu skulptuurile kui ühele ajatundlikule, pidevas liikumises ja arengus olevale kunstivaldkonnale. Aegade jooksul muutuvad paratamatult ka paljude skulptuuride tähendused. Iga jäävasse materjali loodud teos on justkui “stop!” nupule vajutus olemasolevale. Keerulistel aegadel on tõenäoline, et uus aeg tahab anda edasi oma sõnumi, loosungi, suhtumise või sümboolika, tühistades eelmise.

 

Kas on võimalik luua vormi, mis on tähendusrikas, huvitav ja samas ajas vastupidav, kestev, igavene? Kas saab luua midagi jäädavat inimeste maailmavaateliste kisklemiste tõttu? Või on ainus kindel asi siin ilmas muutumine? Kas keerukujud on skulptorid loojatena, nende looming või nende loomingu vaatajad, ühiskond?


Osalevad skulptorid: Aime Kuulbusch, Mare Mikof, Hille Palm, Ellen Kolk, Tiiu Kirsipuu, Terje Ojaver, Jüri Ojaver, Tõnis Paberit, Georg Kotter, Ivan Zubaka, Paul Rogers, Rait Prääts, Mari-Liis Tammi, Vergo Vernik, Leena Kuutma, Airike Taniloo, Airi Luik, Gea Sibola Hansen, Anne Rudanovski, Eneken Maripuu, Elo Liiv, Paul Mänd, Art Allmägi, Rait Pärg, Per William Petersen, Piret Meos, Toomas Altnurme, Silja Truus, Mari Hiiemäe, Ines-Inessa Villido, Tauno Kangro, Liina Stratskas, Johannes Luik, Tõnu Smidt, postuumselt Elin Tober (1942-2020).


Korraldaja: Eesti Kujurite Ühenduse juhatus
Gea Sibola Hansen, Paul Mänd, Eneken Maripuu, Anne Rudanovski, Elo Liiv

Loe veel

Ürituse ajakava/line-up

Näitus avatud 10.08-10.09.2023


Kaasaegse kunsti galerii avatud:
K-R 15.00-19.00
L 12.00-19.00
P 12.00-17.00


Näituse tuurid: 
24. aug kell 16.00-18.00 – Mari-Liis Tammi & Vergo Vernik
25. aug kell 16.00-18.00 – Tiiu Kirsipuu & Leena Kuutma
27. aug kell 16.00-18.00  – Eneken Maripuu & Gea Sibola Hansen


Töötoad Viimsi Artiumi sünnipäeval, 19.08 kell 15.00:

TÖÖTUBADESSE REGISTREERIMINE SIIN!

Marmorsavi töötuba (juhendaja Eneken Maripuu)
Origami-skulptuuri õpituba (juhendaja Anne Rudanovski)
Kipsi töötuba (juhendaja Leena Kuutma)


10.09 artist-talk / näituse lõpetamine:
10. sept – osalevad kunstnikud Art Allmägi, Paul Mänd, Elo Liiv, Anne Rudanovski, Tiiu Kirsipuu, Mari-Liis Tammi


Eelmüük lõppenud