Majapidu: DJ Bandit & Brodsky / maria kallastu / DJ Heidy Purga & DJ Critikal • Jazzkaar 2024

L 27.04.2024 kell 23:00
 (Telliskivi tänav 60a, Tallinn)

Jazzkaare majapeol kohtub jazz souli ja hiphopiga. Kõiki selle õhtu staare iseloomustab kirg jazzi, souli ja hiphopi vastu. Sel ühel, erakordsel ja erilisel Jazzkaare laupäeval kohtuvad laval erinevad muusikalised teekonnad – popsouli uued tuuled maria kallastult ja jazzimõjutustest kantud triphop maestro DJ Banditilt.  Spetsiaalselt Jazzkaare jaoks on seti kokku pannud Eesti raskekauhurväe hiphop DJ Critikal. Kontsertprogrammi seob tervikuks MustMesi eestvedaja, soulikuninganna DJ Heidy Purga.

 

*

DJ Bandit on eesti venelaste hiphopgrupi Davlenije Zhizni produtsent, biidimeister ja DJ. Praegu töötab kokana ja mängib funkbändis trumme. Alustas 90ndatel, kogub vinüüle ja mängib aegajalt pidudel, keskendudes jazzfunksoulile. IDA raadios veab koos Misha Panfiloviga autorisaadet „Bandit & Misha Panfilov Programme“.

*

maria kallastu mõjub Eesti popimaastikul kui sõõm värsket õhku. Tema siidist R’n’B vokaali maitsestavad unenäolised helid ja kõrvu kergitavad harmooniad, saateks raskelt astuv gruuv. Kallastu on olnud ümbritsetud väga eripalgelisest muusikast juba lapsepõlvest saadik, mis on kujundanud tema teed helilooja ja produtsendina.

Maria tunneb, et laulmine ja lugude produtseerimine on tema kui artisti jaoks võrdselt tähtsad. Neid oskusi ühendades väljendab ta ennast piiranguteta ja autentselt. Ta on koostööd teinud mitmete kohalike talentidega, kelle seas produtsendid Karl Killing, Gevin Niglas ja boipepperoni, räpparid säm, margiiela ja leis, luuletaja EIK ning kitarrist Mattias Tirmaste. 

2023. aasta sügisel nägi ilmavalgust maria kallastu esimene EP „WHITENOISE“. Lühialbum jõudis mitmete kohalike muusikakriitikute lemmikute hulka ning tunnistatud ka nii Eesti Ekspressi kui ka ERR kultuuriportaali aasta parimate tabelites. 


Täpselt produtseeritud ja parajalt puhtaks sõelutud, et mul pole häbi tuua tema kõrvale võrdlusena Doja Cati või SZAd.“ – Kaspar Viilup, Müürileht/ERR


Facebook
Instagram
Spotify

Vanusepiirang: 18
Loe veel

Toetajapilet 35.- Sinu võimalus toetada festivali. Jazzkaar tänab!


Ühispilet tagab sissepääsu 21:30 Bluusiparaadile JAIKis ja 23:00 Majapeole Fotografiskas.Eelmüük lõppenud

Toetajapilet 35.- Sinu võimalus toetada festivali. Jazzkaar tänab!


Ühispilet tagab sissepääsu 21:30 Bluusiparaadile JAIKis ja 23:00 Majapeole Fotografiskas.