Dawda Jobarteh & Stefan Pasborg Duo (Gambia–Taani) • Jazzkaar 2023

T 25.04.2023 kell 20:00
 (Telliskivi 60a, Tallinn)

Kaks erinevat kontinenti, kaks erinevat muusikapärandit, kaks erinevat instrumenti – see on kahe karismaatilise muusiku, Dawda Jobartehi ja Stefan Pasborgi unikaalne kohtumine Jazzkaare laval, kus sulanduvad tugevad rütmimaailmad, imetabased meloodiad ja puhas muusikaline energia.

 

Kora-mängija Dawda Jobartehi ja perkussionist Stefan Pasborgi minimalistlik duo on žanriväline ja kõrgelennuline kooslus. Elektrifitseeritud ja emotsionaalselt laetud muusikatõlgendused on täis jõudu, mis fantaasiarikka leidlikkusega lammutab originaalmaterjali piirid ja ületab ootused. Kuulda on aafrika traditsioone, world-beat rütmikat ja ebatavalisi seadeid, millest sünnib innovatiivne ja ekspressiivne muusikaline energia.

 

Dawda Jobarteh & Stefan Pasborg on festivalide lavasid vallutanud juba üle 10 aasta nii Euroopas kui ka Aafrikas. Ootamatu pillide kooslus tähendab nende puhul julgust katsetada ja leida vähesest küllust; jazziklassika pärlid muutuvad nende kätes sütitavaks laenguks.

 

Jazzkaarel alati soojalt tervitatud Stefan Pasborg on üks isikupärasemaid ja mitmekülgsemaid Euroopa trummareid – tema ülienergiline stiil varieerub gruuvist abstraktseni. Ta on esinenud ja salvestanud koos selliste muusikutega nagu John Tchicai, Marc Ducret, Ellery Eskelin, Alex Riel, Mikko Innanen jpt, olnud bändide Ibrahim Electric, Pasborgs Odessa XL, Toxikum, Firebirds, Free Moby Dick ja Delirium asutajaliige ning soolo- või sidemanina tuuritanud enamikes riikides ja kontinentidel. Stefani auhindasid ja nominatsioone kodumaal Taanis ja maailmas ei jõua keegi kokku lugeda.

 

Koosseis:

Dawda Jobarteh – kora
Stefan Pasborg
– perkussioon

 

Facebook

Spotify

Stefan Pasborg koduleht

Stefan Pasborg Instagram

Dawda Jobarteh Instagram

Ratastooliga ligipääsetavus: Jah
Loe veel

Täishind 25 €, soodushind 18 €


Toetajapilet 35.- Sinu võimalus toetada festivali. Jazzkaar tänab!Eelmüük lõppenud

Täishind 25 €, soodushind 18 €


Toetajapilet 35.- Sinu võimalus toetada festivali. Jazzkaar tänab!