LendTeater esitleb

SUVEÖÖ UNENÄGU • Lendteatri ja Elva valla suvelavastus

K 04.06.2025 kell 19:00

Lavastajad Katrin Pärn / Janek Savolainen
Muusikaline kujundus Katrin Pärn / Janek Savolainen 
Kunstnik Triinu Pungits
Lava ja tehnilised lahendused Margus Möll
Heli ja valgus Kristjan Vaher


"Suveöö unenägu" on William Shakespeare'i kuulsaim romantiline komöödia Katrin Pärna ja Janek Savolaineni tõlgenduses oma tuntud headuses. 

Kõnealust näidendit on lavastanud pea kõik kutselised teatrid, sh. Eesti Riiklik Nukuteater 1985.a. ja NUKU teater 2016.a. Olulist inspiratsiooni pakub just lavastuse looduslik mängupaik Tartumaa Tervisespordikeskuses ja juba see on eelduseks täiesti uudsele lähenemisele - Pärna ja Savolaise seniseid töid arvestades on nende lähenemine klassikalisele materjalile originaalne ja ekstraordinaarne. Laval segunevad tegelikkus ja fantaasiamaailm ning just see teeb lavastuse lummavaks ka lastele. Väga palju kasutatakse lavastuses muusikat - helikujundusel on Pärna-Savolaise lavastustes ülioluline roll, mis toetab tugevalt visuaali.

"Suveöö unenäo" keskne teema on armastus ning tegevusliinid keerlevad armastuse ja selle teel ette tulevate karide ümber. Armastus selles näidendis käib kõike muud kui tasast rada, alati on seal vari, vahel pikem, vahel lühem, vahel süütum, vahel halvaendelisem.  

Inimloomus, võimu- ja armusuhted on ajast aega ning seisustest hoolimata ikka samasugused - armastuse olemus pole sajandite vältel muutunud. 

"Suveöö unenägu" on lavastus, mida võiks igaüks vähemalt korra elus vaadata. Shakespeare oma näidenditega kuulub vältimatult koolide ainekavasse ja kohustuslikku programmi ning sel moel on see ka haridusprogrammi kuuluv lavastus, mis on koolinoortele hariv elamus, seda enam, et teemaks armastus, mis kõnetab lisaks noortele igas vanuses inimesi.

 

Lavastus sobib kõigile alates 7. eluaastast ning tervisespordikeskuses saab koos perega veeta kasvõi mitu päeva - saab ööbida nii kämpingutes kui tubades! - lastele/noortele on seal palju tegevust, võimalus kasutada ronimislinnakut, mänguväljakuid ja matkaradu, õppida vibulaskmist ning aktiivselt puhates koos perega kvaliteetaega veeta, lõpetades meeldiva päeva etenduse külastusega.


Lavastus toimub vabas õhus ning soovitame end kindlustada ilmastikukindla varustusega.

  

Vanusepiirang: Soovitatav alates 7-ndast eluaastast
Ratastooliga ligipääsetavus: Raskesti ligipääsetav
Loe veel

Mänguala avatakse tund enne etendust.

Pileteid saab osta enne etendust ka kohapealt sularahas.

Kohvik toimetab tund enne etendust ja vaheajal.


Ürituse ajakava/line-up

Mänguala avatakse tund enne etendust. Etendus on kahes vaatuses ja kestab 2,5 tundi.


Jälgi meidHind:
23.00 € - 30.00 €

Mänguala avatakse tund enne etendust.

Pileteid saab osta enne etendust ka kohapealt sularahas.

Kohvik toimetab tund enne etendust ja vaheajal.