RINALDO ALESSANDRINI (klavessiin, IT) • XIII KLAVESSIINIFESTIVAL

R 19.04.2024 kell 18:00
 (Kohtu 6, Tallinn)

Rinaldo Alessandrini (s 1960) on rahvusvaheliselt tunnustatud klavessiini-, haamerklaveri- ja orelimängija, dirigent ning ansambli Concerto Italiano asutaja ja kunstiline juht. Kiindunud oma kodumaa Itaalia 17. ja 18. sajandi muusikasse, peetakse teda üheks autoriteetsemaks Monteverdi loomingu esitajaks maailmas.

 

Viimasel ajal on Rinaldo Alessandrini tegutsenud peamiselt dirigendina. Ta on juhatanud orkestreid mitmel pool Euroopas, Põhja-Ameerikas ja Aasias. Pikka nimekirja kuuluvad muuhulgas Orchestra of the Age of Enlightenment, Freiburger Barockorchester, English Concert jne, samuti mitmed ooperi- ja festivaliorkestrid. Viimati juhatatud ooperite hulgas on Händeli „Orlando“ (Wales’i Ooper), Purcelli „Haldjakuninganna“ (Berliini Filharmoonia), samuti Mozarti „Teeseldud lihtsameelsus“, „Figaro pulm“, „Don Giovanni“ jpt. Koos ansambliga Concerto Italiano tähistati 2017. aastal Monteverdi 450. sünniaastapäeva kontsertturneega Hiinas, Hong Kongis, Jaapanis, Austraalias ja USAs. Samuti esitati kõik Monteverdi ooperid koostöös lavastaja Bob Wilsoniga Milano La Scala’s.

 

Rinaldo Alessandrini on salvestanud Itaalia barokkmuusikale lisaks ka J. S. Bachi ja tema kaasaegsete loomingut salvestusfirmades Opus 111, Astrèe, Arcana, Deutsche, Harmonia Mundi, Naive. Ta on pälvinud mitmeid kriitikute poolt määratud auhindu, s.h Gramophone Award, Grand Prix du Disque, Deutscher Schallplattenpreis, Prix Caecilia, the Premio Cini ja Cannes’i Midem Award.

2003. aastal andis Prantsuse Kultuuriministeerium Rinaldo Alessandrinile “Chevalier dans l'ordre des Artes et des Lettres” tiitli. Samal aastal pälvis ta koos ansambliga Concerto Italiano oma tegevuse eest Franco Abbiati auhinna, mis antakse välja igal aastal Itaalia Kriitikute Assotsatsiooni poolt kõige väljapaistvamatele interpreetidele üle kogu maailma.Kontserdi kava:

Teekond BachiniG. Frescobaldi Toccata prima (Libro primo)

G. Frescobaldi Cento partite sopra passacagli

L. Couperin Süit F-duur

G. Böhm Süit Es-duur

J.J. Froberger Tombeau sur la Mort de Mr Blancrocher

***

D. Buxtehude Praeludium ja Fuge g-moll BuxWV 163

J. S. Bach Contrapunctus I

J. S. Bach Prantsuse süit nr 1 d-moll BWV 812

J. S. Bach Fantaasia ja fuuga a-moll BWV 904


Enne kontserti ja vaheajal KOHVIK!

Loe veel

Piletid odavamad kuni 15.03.


Jälgi meidHind:
15.90 € - 20.90 €

Piletid odavamad kuni 15.03.