Boomcat / Erik Laar „Estonian Beats“ (Eesti–Kanada) • Jazzkaar 2024

R 26.04.2024 kell 23:00
 (Telliskivi tänav 60a, Tallinn)

Eesti tippmuusikute Liisi Koiksoni, Raun Juurikase ja Martin Petermanni uus trio Boomcat on improvisatoorne rütmisõiduk, mille signatuur on sügav biit ja kaunid vokaalmeloodiad. Eesti juurtega Kanada multiinstrumentalist ja  Erik Laar toob lavale oma töötlused Eesti regilauludest. Kahe artisti kaks järjestikust kontserti gruuvivad su õhtust öösse!

 

Boomcati selgroog on Martin Petermanni nüansirikas trummimäng ja gruuvitunnetus. Biidi peale laotuvad Raun Juurikase mängitud klahvpillid, elektroonika ja Liisi vokaal, mis mõjub kütkestavalt ja hüpnootiliselt. Ta hääl on kord klaar ja selge, siis reverb’ist üle ujutatud, tagurpidi keeratud, sämpeldatud. Boomcati muusika on niivõrd efektiivne, et võid ühel hetkel avastada, et jalg tatsub ja kael nõtkub – oled sattunud mõnusasse muusikalisse transsi!

*

Väliseesti muuseumi (VEMU) arhiivist leitud Eesti regilaulude töötluste komponendid on vinüülid ja vinüülimängijad, trummid, klaviatuurid, kellamäng ja live-vokaal. Erik Laari anne luua sümbiootiline tasakaal elektroonilise ja akustilise, digitaalse ja loomuliku vahel on veenev ja kaasahaarav; tema rütmid on jõulised, aga õrna sisuga.

 

Erik Laar on Torontos kasvanud Eesti muusikaprodutsent, DJ, vokalist ja multiinstrumentalist. Ta on esinenud igal pool USAs ja Kanadas, andnud välja kaks stuudioalbumit, kuulub tunnustatud grammofonibändi iNSiDEaMiNd ja on asutaja ning õpetaja Torontos tegutsevas Off Centre DJ koolis. Oma live esinemistel kasutab muusik grammofone, klahvpille, vokaali, arvuteid ja kellamänge. Erik Laar otsib pidevalt tasakaalu elektrooniliste ja akustiliste helide vahel. Tema muusikat dikteerivad tummised rütmid, aga lugude kõlapilt on orgaaniline.

 

 

Boomcat koosseis:

Liisi Koikson – vokaal

Raun Juurikas – klahvpillid, elektroonika

Martin Petermann – trummid

*

Erik Laar – vokaal, plaadimängijad, klahvpillid, elektroonika

 

 

 Eesti juurtega Kanada multiinstrumentalist ja Erik Laar toob lavale oma töötlused Eesti regilauludest.

Loe veel

Toetajapilet 35.- Sinu võimalus toetada festivali. Jazzkaar tänab!Eelmüük lõppenud

Toetajapilet 35.- Sinu võimalus toetada festivali. Jazzkaar tänab!