Improteater IMPEERIUM kutsub:

SHAKESPEARE ehk improviseeritud värsskomöödia

L 11.05.2024 kell 19:00
 (Ankru 10, Tallinn)

Improteater IMPEERIUM:

SHAKESPEARE ehk improviseeritud värsskomöödia


📍11. MAI kell 19.00 Improteater IMPEERIUM (Põhjala tehas, Ankru 10, Tallinn)

🎭 Laval näitlejad Erki Aule, Maarius Pärn, Maarika Mesipuu-Veebel, Kati Ong, muusikud Ragnar Toompuu ja Madis Kreevan ning valgustaja Mario Saarik.


Tegemist on ainulaadse improvisatsioonilise teatri formaadiga, kus lisaks improvisatsioonile ja näitlejate esitatud värsile on laval tunda Shakespeare'i hõngu ja tema teostele omaseid jooni, olgu selleks stereotüüpsed tegelased, teemad, esemed, laused, nimed, kohad jne. Laval ei pruugi näha küll Romeot ja Juliat, Hamletit ega ka isa vaimu, aga kõik suhtlevad värsis ja püüavad leida elu mõtet ehk oma õnne ning seda ikka läbi väikese huumori. Iga etendus võib olla või mitte olla Shakepeare'i talendi vääriline, kuid laval sündiv improvisatsioon sünnib ja sureb igal õhtul selleks, et panna publik kaasa elama ülevatele tunnetele ja teravmeelsetele lugudele.


***


✨ Improteater on üle maailma palavalt armastatud teatrivorm, kus kõik sünnib publiku silme all. Etendus on improviseeritud, mis tähendab, et kõik sünnib siin ja praegu – teksti ei ole pähe õpitud ja mängitavat lugu välja mõeldud. Näitlejad küsivad publiku käest märksõnu ja nendest inspireeritult hakkavad sündima põnevad stseenid, lõbusad sketšid, kaasahaaravad laulud ja vaimukad karakterid.


Improteatri IMPEERIUM liikmed on kutselised näitlejad, kes lisaks IMPEERIUMile kuuluvad teiste Eesti teatrite draamatruppidesse või tegutsevad vabakutselistena erinevates teatri-, tele- ja filmiprojektides. Peale näitlejate on IMPEERIUMis ka andekad muusikud ning suurepärased valguskunstnikud. Improteatri truppi kuuluvad näitlejad Merilin Kirbits, Tarvo Krall, Maarika Mesipuu-Veebel, Mairi Tikerpalu, Erki Aule, Maarius Pärn, Rauno Kaibiainen, Kati Ong, muusikud Ragnar Toompuu ja Madis Kreevan ning valgusmeister Mario Saarik. 


Ladinakeelne sõna ’imperium’ tähendab võimu. Soovime vallutada kõikide eestlaste südamed ja tekitada maailmakaardile veel üks improrõõmust tulvil maa, kus inimesed väärtustavad koostööd ja loovust ning kus valitseb kujutluse võim!

 

***

 

🎟️ Piletid Piletikeskusest ja vabade kohtade olemasolul enne etenduse algust kohapealt.


Eelmüügist: täispilet 20€ ja soodus 18€

Kohapeal: täispilet 24€ ja soodus 22€


Improteater IMPEERIUM – kujutluse võim!
Vaata lisa: improimpeerium.ee
Loe veel

Sooduspilet kehtib õpilasele, tudengile ja pensionärile. 


Ürituse ajakava/line-up

Etendus kestab 1 tund ja 45 minutit, ühe vaheajaga. Enne ja pärast etendust ning vaheajal on avatud teatri kohvik.
Uksed avatakse kell 18:00


Eelmüük lõppenud

Sooduspilet kehtib õpilasele, tudengile ja pensionärile.