Ben Wendel Group (USA) • Jazzkaar 2023

P 30.04.2023 kell 16:30
 (Telliskivi 60a, Tallinn)

Uuendusmeelne Ameerika saksofonist Ben Wendel toob Jazzkaare lavale oma trumbid – haaravad kompositsioonid, põnevad harmooniad ja mänglevad improvisatsioonid.


Seiklushimuline saksofonist, pianist ja helilooja Ben Wendel on tuntud oma harmooniliselt nutika, motiivipõhise improvisatsiooni ja haarava kompositsioonistiili poolest, milles on tunda post-popi, klassika ja post-rocki mõjutusi. Wendeli talent tõusis tähelepanuorbiiti 2000. aastate alguses futuristliku muusikaga ansambli Kneebody liikmena, Grammy nominatsiooni pälvis ansambel 2009. aasta albumi "Twelve Songs by Charles Ives" eest. Sooloartistina on Wendel saanud tähelepanu oma sisutihedate plaatidega nagu “Simple Song” (2009) ja “What We Bring” (2016). Ben Wendel on ammutanud inspiratsiooni ka Tšaikovski loomingust 2018. aasta filmi “The Seasons” jaoks, jätkates järjekindlalt stiilipiiride nihutamist oma loomingus.


Jazzkaarele jõuab Wendel oma aprillis ilmuva albumi „All One“ esitlustuuri raames. Külalisartistidena osalevad albumil Bill Frisell, Cécile McLorin Salvant, Terence Blanchard, José James, Elena Pinderhughes ja Tigran Hamasyan.

 

Kanadas Vancouveris sündinud ja Los Angeleses üles kasvanud Ben Wendel alustas klaveriõpinguid kuueselt, aga juba kümneselt sai tema lemmikuks saksofon. Ta õppis Eastman School of Musicus, kus leidis aatekaaslased ansamblisse Kneebody, mis on tegutsenud nüüdseks paarkümmend aastat. Ben Wendel on mänginud ja salvestanud artistidega nagu Tigran Hamasyan, Antonio Sanchez, Gerald Clayton, Eric Harland, Snoop Dogg, Prince jt. Heliloojana on Wendel pälvinud mitmeid Kanada ja Ameerika auhindu, ka on ta hinnatud produtsendina ning  õpetanud jazzi University of Southen California ja New Yorgi New School of Musicus. Ta on  andnud ülikoolides ja muusikakoolides üle 300 meistrikursuse ja tema koostatud õppematerjale kasutatakse 50 riigis. Oma heliloomingu eest on Ben Wendel pälvinud mitmeid mainekaid auhindu. Kuulajad armastavad teda kui oma ansamblite karismaatilist liidrit, kelle mängu iseloomustavad tehniline meisterlikkus, suurepärane rütmitunne ja isikupärane fraseerimine.


Ben Wendel – saksofon
Taylor Eigsti – klaver
Harish Raghvan – bass
Nate Wood – trummid


Lingid:

Koduleht

Facebook

Spotify

Ratastooliga ligipääsetavus: Jah
Loe veel

Täishind 35 €, soodushind 27 €


Toetajapilet 60.- Sinu võimalus toetada festivali. Jazzkaar tänab!Eelmüük lõppenud

Täishind 35 €, soodushind 27 €


Toetajapilet 60.- Sinu võimalus toetada festivali. Jazzkaar tänab!