Jazzkaar 2023 kodukontsert: Kadri Voorand in Duo with Mihkel Mälgand • Jazzkaar 2023

L 29.04.2023 kell 15:00
 (Tallinn)

Armastatud vokalisti ja helilooja Kadri Voorandi kirglik looming ja esituskunst on pälvinud rohkelt kiitust nii kodu- kui ka välismaal. Lisaks ERRi Aasta Muusik 2020 tiitlile on Voorand pälvinud Presidendi Noore Kultuuritegija Preemia 2019 ning Eesti Muusikaauhindadel Aasta Naisartisti tiitli 2017. Tema album “In Duo with Mihkel Mälgand”, mille avaldas mainekas Saksa plaadifirma ACT, valiti Eesti Muusikaauhindadel Aasta Jazzalbumiks 2020. 

Mihkel Mälgand on üks hinnatumaid bassiste Eestis. Mälgand pälvis silmapaistva loomingulise tegevuse eest aastal 2018 Aasta jazzmuusiku auhinna ja  2019 Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia. 

Koos moodustavad nad duo, mis pälvis Aasta jazzansambli tiitli 2020. Duo esitab põhiliselt originaalloomingut häälele, bassile ja klaverile, kus ruumi jagub ka improvisatsioonile, elektroonilistele efektidele ja poeesiale. Esile tõusevad emotsioon ja omapärased tekstid. 

Duo on andnud arvukalt kontserte nii Eestis kui ka välismaal, sealhulgas on hiljuti tuuritatud näiteks Hiinas, Ungaris, Itaalias, Inglismaal, Saksamaal, Soomes ja mujal. Ühtlasi on väisatud mainekaid festivale nagu Pori Jazz, Jazz Baltica, London Jazz Festival, Cheltenham Jazz Festival, Tampere Jazz Happening, Bejing Nine Gates Jazz Festival jt.   

Voorand töötab hetkel uue albumiga, mis peagi ilmavalgust näeb.

„Muusikas end vabaks lastes ei püüa Voorand publikule meeldida, tähtis on vaid avanemine ja täielik ausus iseenese, muusika, teiste muusikute suhtes. Ainult nii saab olla aus ka publiku suhtes.“ Hedvig Hanson
Loe veel

Täispilet 25.-


Eelmüük lõppenud

Täispilet 25.-