Dock In Absolute „Heartbeats for Jazzkaar“ (Luksemburg) • Jazzkaar 2024

T 23.04.2024 kell 18:00
 (Telliskivi tänav 60a/9, Tallinn)

Aktiivselt tuuritava ja Luksemburgi aasta ekspordiartisti tiitlit kandva klaveritrio Dock In Absolute muusikas kohtuvad nüüdisjazz, rokk ja klassikaline muusika. Trio isikupärane looming on rikas ootamatutest keerdkäikudest olles ühel hetkel kristalne ja graatsiline, järgmisel aga jõuline, vaba ja ohjeldamatu. Jazzkaare 35. sünnipäevaks kingib trio lummava sulami jazzist ja kaasaegsest tantsust – Dock In Absolute teeb koostööd kahe erakordse tantsijaga, põimides oma uhiuue albumi „Reflekt" live kontsertidel ühtseks tervikuks muusika ja liikumise. Eksklusiivne ettekanne tõotab pidu meeltele jazzi ja performance’i ristmikul.

 

Trio on avaldanud kolm albumit, „Dock In Absolute” (2017), „Unlikely” (2019) ja „ [RE]FLEKT” (2023). Ajakiri Jazznews on neid premeerinud „Aasta uue tulija” tiitliga ja Jazzit Magazine valis nende stuudioalbumi „Unlikely” 100 parima 2019. aastal ilmunud albumi hulka. Nende värske lähenemine jazzile ja mõjutatus paljudest muusikažanridest on toonud neile fänne nii jazz- kui ka rokkmuusika austajate hulgast.

 

Ansambli juht Jean-Philippe Koch on  muusikute perest pärit diplomeeritud pianist ja helilooja, kes esineb ka trios Koch oma viiuldajatest isa ja õega. Ta on pälvinud  auhindu nii interpreedi kui heliloojana. Tema sulest on pärist valdav osa jazztrio repertuaarist. Ka Victor Kraus trummidel ja David Kintziger bassil on diplomeeritud muusikud ja heliloojad. Victor tegutseb elektroonilise, minimalistliku, filmi- ja kammermuusika vallas ning David  on loonud muusikat lühifilmidele, tummfilmidele ja teatrietendustele. Ansambli muusikute lai eruditsioon ja meisterlik pillikäsitlus võimaldab luua vaimukaid ja värske käekirjaga  kompositsioone, nende muusika on kord demonstratiivne ja dramaatiline, siis jälle klaar, vaheldusrikas nagu elugi.

Täname: T Kultur | lx – Arts Council Luxembourg


Koosseis: 
Jean-Philippe Koch – klaver
David Kintziger – kontrabass
Victor Kraus – trummid

Giovanni Zazzera – tants 

Tyana Schartz – tants 

Facebook
Instagram
Spotify


Ratastooliga ligipääsetavus: JAH
Loe veel

Toetajapilet 60.- Sinu võimalus toetada festivali. Jazzkaar tänab!Eelmüük lõppenud

Toetajapilet 60.- Sinu võimalus toetada festivali. Jazzkaar tänab!