KRATT Kammerorkestri KONTSERT • KRATT Festival 2024

N 22.08.2024 kell 19:00
 (Estonia puiestee 4, Tallinn)

KRATT Kammerorkestri kontsert 


Dirigent Andres Kaljuste


Kava:

Tõnis Kaumann – Uudisteos

Heino Eller – Viis pala keelpilliorkestrile (1953)

Wolfgang Amadeus Mozart – Serenaad G-duur KV 525 „Väike öömuusika“KRATT Festival on koolinoortele mõeldud festival, vanuses 10-23. Festivali haardeks ja ühtlasi eripäraks on see, et ta toob Festivali ajal lühikeseks nädalaks kokku noored muusikud Eestist, Lätist, Soomest, Saksamaalt ja kaugemaltki, harrastama koosmängu ja improviseerimist.


Mitmekülgne muusik Andres Kaljuste on Eesti publikule tuttav nii dirigendi-, viiuli-, kui ka vioolamängija rollis.

Dirigendina on ta seisnud mitmete orkestrite ees, s.h. Helsingi Filharmoonikud, Tampere Filharmoonikud, Odense Sümfooniaorkester, Lahti Sinfonia, Oulu Sinfonia, Aarhusi Sümfoonikud, Tallinna Kammerorkester ja Keski-Pohjanmaa Kammerorkester. Käesoleval hooajal debüteerib ta Aalborgi Sümfooniaorkestri ees, kodumaal näeb teda aga taaskord juhatamas ERSOt ning Rahvusooper Estonia orkestrit.

Kaljuste muusikutee ning instrumendiõpingud said alguse Aino Riikjärve viiuliklassis. Pärast Tallinna Muusikakeskkooli lõpetamist järgnesid õpingud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, Stockholmis Kuninglikus Muusikakõrgkoolis ning Berliinis, Hanns Eisleri Muusikakõrgkoolis. Tema juhendajateks olid Urmas Vulp, Nina Balabina, Oleg Balabine ning prof. Ulf Wallin. 

Kaljuste on eelnevalt töötanud Stockholmi Lilla Akademieni viiuli- ning vioola õppejõuna, orkestrite dirigendina ning instrumentaalansamblite juhendajana. Ta on olnud Eesti Muusika ja Teatriakadeemia Sümfooniaorkestri dirigent, keelpilliõpingute lektor ning kammermuusika õppejõud. Samuti on Andres plaadistanud erinevates koosseisudes muusikat plaadifirmadele Signum ning Navona.

Loe veelHind:
15.90 € - 20.90 €