Viimsi Artium esitleb:

African Night: Etuk Ubong & The Etuk Philosophy (Nigeeria)

R 09.06.2023 kell 20:00
 (Randvere tee 20, Lubja)

Viimsi Artiumi suveterrassi avapeo peaesineja on Nigeeriast pärit maailmamuusika täht Etuk Ubong oma tantsijate ja orkestriga The Etuk Philosophy.


Trompetimängija, helilooja ja solist Etuk Ubong ammutab inspiratsiooni afrobeat’ist, nigeeria traditsioonilisest tantsustiilist ekombi ning aafrika rütme ja dzässi ühendavast highlife muusikastiilist.


Tulemuseks on täiesti unikaalne, energiline, kuid samas spirituaalne stiil, mida ta ise kutsub maamuusikaks (Earth Music). Suuresti ammutab Etuk Ubong jõudu loodusjõududest - vihmast, tuulest ja elavast tulest. Tema kompositsioonid peegeldavad nigeeria kultuuripärandit ja Etuki ellusuhtumist, millest õhkub heatahtlikkust, rahu ja armastust inimkonna vastu.


Ubongi särtsakat muusikat võib võrrelda UK-skeene juhtivate tegijatega, nagu Shabaka Hutchingsi juhitud Sons of Kemet, kuid samas on see selgelt nigeeriapärane.


Viimsi Artiumi kontsert on osa Etuk Ubongi rahvusvahelisest turneest. Artiumile eelnevad kontserdid Bristolis, Kopenhaagenis, Berliinis ja mujal.


9. juunil Viimsi Artiumi suveterrassil toimuvale kontserdile on oodatud kõik, kes tahavad alustada suve nigeeria rütmide järgi tantsides.


🌴 Halva ilma puhul toimub pidu Artiumi siseruumides! 🌴

Vanusepiirang: 18
Loe veel

Ürituse ajakava/line-up

18.00 Aafrika- teemaline filmiõhtu blackbox-saalis

20.00 Eelpidu katuseterrassil: DJ DOLLAR & MC CASTED

21.00 Etuk Ubong + The Etuk Philosophy Live

Pärast kontserti jätkub pidu terrassil Aafrikast pärit DJ-dega.

Terrassil avatud suvine pop-up baar.  

Täname:

Havana Club, Cramo, Prantsuse Instituut Eestis. 


🌴 Halva ilma puhul toimub pidu Artiumi siseruumides! 🌴Eelmüük lõppenud