Viljandi REIV - EXOS (IS)

L 16.09.2023 kell 22:00
 (Tallinna 5, Viljandi)
Exos (IS)
Exos on üks Islandi kogenumaid tehnoartiste alates 1990. aastate keskpaigast. Aastate jooksul on Exos avaldanud üle kahekümne vinüülplaadi ja neli albumit. Tema debüüt ilmus 17-aastaselt koos esimese EP-ga Thule Recordsilt, Islandi dub techno plaadifirmalt, mida tuntakse oma haruldase allkirjaga minimaalse heli poolest. Tema kolmas album "My Home is Sonic" anti 2015. aastal välja Hollandi plaadifirma Delsin Records poolt. Seda peetakse kaasaegse dub techno klassikaks ja see valiti Islandi üheks olulisimaks albumiks 2001 aastal . Alates 2013. aastast naasis ta esiplaanile tänu oma kriitilisele meele, mida kasutas ära oma juba legendaarse karjääri uuendamiseks, uue materjali loomiseks ja kaotatud klassikute taasväljaandmiseks Nina Kravizi трип plaadifirma alt. Alates 2017. aasta algusest avas ta X/OZ plaadifirma. Tema mitmekülgsus technos ning tundlikkus nii stuudios kui lavalaudadel on olulised püsiva dissonantsi loomisel.

JOVILLE - LIVE
JoVille on Eesti tumedatest nurkadest kokku tulnud jahe post-electro koosseis, kes on muusikalisi huve omavahel jaganud kauem, kui üksteist tundnud. Nende esimesed nukrameelsed öko-köögiviljatalus salvestatud helisalvestised kõlavad nagu Monet ja Haneke einestaksid India allvee-kuulrongi juugendstiilis restoranvagunis. Live-trummide ja elektroonika koosmõjul viiakse kuulaja alternatiivsesse kujutletavasse ruumi, kus võib kogeda erinevate mustrite ja tekstuuride läbipõimumist ja gravitatsioonilist vastastikmõju.
www.joville.ee

KAIDO KIRIKMÄE - AMBIENT-TECHNO LIVE
Kaido Kirikmäe on elektroonilise muusika looja Eestist, kes segab oma loomingus kokku eksperimentaalse loomuga ambient-helisid, meloodiliselt võnkuvaid süntesaatorilainetusi ning minimalistlikke rütmiskeeme.
Muusikalist tegevust alustas Kirikmäe 80-ndate lõpus, liikudes punkrocki juurest peagi edasi eksperimentaalsemate ja elektroonilisemate kõlapiltide suunas.
Kirikmäe loob ja esitab oma muusikat kontsertidel 100% reaalajas, tekitades massiivseid ja rafineerimata, kuid orgaanilisi ja eepilise meeleoluga helilaineid vokaali ning elektrooniliste instrumentide kaasabil.
Kirikmäe on avaldanud viis sooloalbumit ja samuti on tema muusika kõlanud nii kunstinäituste kui ka loodussaadete taustaks.Kirikmäe kuulub koostööpartnerina muusikalistesse kooslustesse nagu Jürjendal-Kirikmäe duo, ning Mikita-Jürjendal-Kirikmäe trio.
Sooloesinejana on ta lisaks Eestis toimunud olulisematele kultuurisündmustele (Kumu Öö, ERM-i Öö, Hea Uus Heli, PÖFF, TMW, Sleepwalkers, Maailmafilm, “Vana filmilindi festival” jne.) oma heliloomingut esitlenud Lätis, Leedus, Venemaal, Soomes, Poolas , Saksamaal, Šveitsis, Ungaris, Rumeenias, Inglismaal, Islandil ja Tšiilis.

HUGO MESI (Mürk Records)
Hugo Mesi techno sõpradele tutvustamist ei vaja. Juba aastal 2012 MÜRK plaadifirma loonud võlur möllab täiega edasi!

PAUL LEPASSON (SÜNK)
Paul Lepassoni tegemistepagasisse kuulub nii praegu kui ka kuulus minevikus mitu bändi, sooloprojekti ja peosarja: Depoo, Kosmosepoiss, Mimicry ning üritused SÜNK ja Apareiv. Lisaks on ta tõmmanud juba mõnda aega programmijuhi hoobasid lokaalis KIVI. Ei mäletagi, mil Pauli nimi viimase dekaadi jooksul Tartu kultuuriskeenel kuhugi varju oleks jäänud.
VJ : Ingmar Järve
Loe veel

Jälgi meid


Eelmüük lõppenud