Improteater IMPEERIUM kutsub:

Improkomöödia ANDRUS KIVIRÄHKI eksklusiivsetel tekstidel

K 20.03.2024 kell 19:00
 (Lai 37, Tartu)

Improteater IMPEERIUM:

Improkomöödia ANDRUS KIVIRÄHKI eksklusiivsetel tekstidel


📍20. MÄRTS kell 19.00 Tartu Uus Teater (Lai 37, Tartu)

🎭 Laval näitlejad Erki Aule, Merilin Kirbits, Tarvo Krall, muusik Ragnar Toompuu ja valgustaja Rene Topolev


Imperaalid aitavad armastatud kirjanikul Andrus Kivirähkil lõpetada uut hitt-näidendit! 


Etendus saab alguse kirjaniku sulest – näitekirjanik kirjutab etenduse esimese stseeni. Sünnivad esimesed tegelased, tegevuspaik, käivitub sündmustik. Näitlejad aga näevad teksti esimest korda alles laval, kui nad seda publikule esitama asuvad. Kuhu lugu edasi liigub ja millega lõpeb, on improteatrile kohaselt juba improviseeritud ja selgub kohapeal.

Selle hooaja külaliskirjanikuks on fantaasiast ja huumorist pakatav Andrus Kivirähk, kes alustas kirjanikuna juba 15-aastaselt humoreske kirjutades. Kirjanikuna debüteeris 1984. aastal ajakirjas Pikker. Ta on kirjutanud näidendeid, följetone, proosat, filmistsenaariume ja lastekirjandust. Andrus Kivirähki isikupärane huumor rajaneb fantastilisel groteskil. Ta ühendab tavaelu, ajalugu ja poliitikat folkloori ning mütoloogiaga, nii et tulemuseks on absurdikoomika. Ta muigab ajaloo ja dogmade üle, huvitub sellest, millisena elab ajalugu rahva teadvuses, võimendab rahvalikku ettekujutust ja pöörab selle naljaks. 


***


✨ Improteater on üle maailma palavalt armastatud teatrivorm, kus kõik sünnib publiku silme all. Etendus on improviseeritud, mis tähendab, et kõik sünnib siin ja praegu – teksti ei ole pähe õpitud ja mängitavat lugu välja mõeldud. Näitlejad küsivad publiku käest märksõnu ja nendest inspireeritult hakkavad sündima põnevad stseenid, lõbusad sketšid, kaasahaaravad laulud ja vaimukad karakterid.

 

Improteatri IMPEERIUM liikmed on kutselised näitlejad, kes lisaks IMPEERIUMile kuuluvad teiste Eesti teatrite draamatruppidesse või tegutsevad vabakutselistena erinevates teatri-, tele- ja filmiprojektides. Peale näitlejate on IMPEERIUMis ka andekad muusikud ning suurepärased valguskunstnikud. Improteatri truppi kuuluvad näitlejad Merilin Kirbits, Tarvo Krall, Maarika Mesipuu-Veebel, Mairi Tikerpalu, Erki Aule, Maarius Pärn, Rauno Kaibiainen, Kati Ong, muusikud Ragnar Toompuu ja Madis Kreevan ning valgusmeister Mario Saarik.


Ladinakeelne sõna ’imperium’ tähendab võimu. Soovime vallutada kõikide eestlaste südamed ja tekitada maailmakaardile veel üks improrõõmust tulvil maa, kus inimesed väärtustavad koostööd ja loovust ning kus valitseb kujutluse võim!

 

***

 

🎟️ Piletid Piletikeskusest ja vabade kohtade olemasolul enne etenduse algust kohapealt.


Eelmüügist: täispilet 20€ ja soodus 18€

Kohapeal: täispilet 24€ ja soodus 22€

Loe veel

Sooduspilet kehtib õpilasele, tudengile ja pensionärile. 


Ürituse ajakava/line-up

Etendus kestab 1 tund ja 45 minutit, ühe vaheajaga. 
Uksed avatakse kell 18:00


Eelmüük lõppenud

Sooduspilet kehtib õpilasele, tudengile ja pensionärile.