Nargenfestival 2023:

KIVIRÄHKI KULTUURIPÄEVAD: Aabitsa kukk • NAISSAAR 2023

R 30.06.2023 kell 19:30
 (Lõunaküla / Storbyn)

AABITSA KUKK (Eesti Draamateater)


Autor ja lavastaja Andrus Kivirähk
Kunstnik Liisi Eelmaa
Mängib Tõnu Oja


Maailmas on nii palju pisikesi inimesi. Nende elu pole kerge, neile tehakse pidevalt ülekohut. Nad on vaesed mehed. Õnneks on ka neil siiski midagi, mille peale loota. Mõni paks raamat, mille sees on olemas vastused kõikidele küsimustele. Mõni tark onu, kes ütleb, mis on õige ja kuidas peab elama. Kui sul on olemas selline raamat ja selline onu, siis polegi elu enam nii raske. Vähemalt ei pea sa enam ise oma peaga mõtlema. Tuleb teha ainult nii, nagu raamat ja onu käsivad – ning kõik laabub.


„Aabitsa kukk“ on lugu mehest, kellel on olemas aabits ja onu Paul. See on lugu väiksest, lihtsast inimesest. See on lugu uinuvast mõistusest.


  • Grand prix monolavastuste festivalilt „Zvaigzne“ (2009, Riia)
  • II preemia ja monoteatrite festivalide direktorite diplom rahvusvaheliselt monoteatrite festivalilt „MonoBaltija“ (2009, Kaunas) 
  • Parima näitlejatöö eripreemia soome-ugri rahvaste teatrite VIII festivalilt „Majatul“ (2010, Joškar-Ola)

Esietendus 10. septembril 2004 Tartus Lutsu Teatrimajas.


NAISSAAR 2023: MU SUVESÕBRAD

Kaljuste 70

Kivirähki kultuuripäevad 30. juuni ja 1. juuli 

Sel suvel on Naissaarel külas mu suvetuttavad. Andrus Kivirähkilt olen aastate jooksul tellinud Nargenfestivalile paar näidendit („Uljas neitsi“, 2007; „Isamaa pääsukesed“, 2018) nii, et ta kvalifitseerub suvetuttavaks. Sel suvel saab saarel vaadata tema noorusaja näidendit „Aabitsa kukk“ ja kõige värskemat lavastust „Väikesed saladused“. Kindlasti on veel inimesi, kes tunnevad puudust kunagistest kultuuripäevadest. Käisin minagi lastekooris lauldes Armeenias ja Uljanovskis. Oma kammerkooriga külastasin kultuuripäevi Kasahstanis ja Sahhalini saarel. Viimasele tagasi mõeldes tuligi nostalgiahoog peale ja otsustasin vana formaadi elustada ning Naissaarel teha Kivirähki kultuuripäevad. Andrus Kivirähk on kui riik ise, kelle kultuur on vägagi mitmekesine. Tulge ja nautige!


Tõnu Kaljuste


///


Oluline info, kui ostad kontserdipileti koos transpordiga

Pileti hinnas sisaldub laevasõit (edasi-tagasi) ja transport Naissaarel. Mootorlaev “Mojito” väljub Linnahalli sadamast kell 16.30, pääs pardale avatakse 16.00. Naissaarele viib Mojito


Laevasõit Naissaarele kestab ca 1 tund. Saarel on publikul vastas kastiautod. Saab minna jala (3 km) küüni juurde või autodega. Palume kannatlikkust, sest autod käivad edasi-tagasi mitu korda. Orienteeruv aeg, mil jõutakse Tallinnasse on enne südaööd.
Etendus/kontsert toimub Omari küünis (algus 19.30), pääs saali avatakse 15 min enne etenduse algust.
Laevas avatud kohvik, arveldused ka maksekaardiga. Arveldused Naissaare kohvikus ainult sularaha eest!
Riietuge palun vastavalt ilmale, sest õhtuti on oluliselt jahedam.

Küsimused ja soovid võib saata aadressile info@sailing.ee või telefonitsi 5333 1117

Laev väljub Linnahall sadamast (seal kust kunagi LindaLiini kiirlaevad), palun ärge minge Reisisadamasse või Lennusadamasse!

 

Ilusaid elamusi! Sailing.ee meeskond


///

Loe veel

Jälgi meid


Eelmüük lõppenud