Raimond Mägi & Emer Värk „12 hobust ja neiu ujuvalt saarelt“ • Jazzkaar 2023

P 30.04.2023 kell 18:30
 (Telliskivi tänav 60a, Tallinn)

 Bassist Raimond Mägi viib kuulajad mustlasmuinasjuttudest inspireeritud mitmekihilisse maailma, kus abstraktsetele ja improvisatsioonilistele helipiltidele annavad lisamõõtme jazzlauljatar Jana Kütt ja visuaalkunstnik Emer Värk.

Muinasjuttude kogumik „12 hobust ja neiu ujuvalt saarelt“ andis Raimond Mägile tõuke kirjutada muusikat, kus ta seikleb elektroonilise tantsumuusika ja ambientse maastikumuusika radadel. Hillitsetud ja unenäoline eksperimentaal-elektroonika vaheldub basskitarri improvisatsioonide ja vokaalsoolodega.

 

Raimond Mägi kutsumus on basskitrarr, kontrabass ning helimanipulatsioonid sämplerite, süntesaatorite ja efektipedaalidega. Pillimängijana tegutseb Raimond mitmetes Eesti jazziskeenel tuntud koosseisudes – Kirke Karja Kvartett, Pent Järve Trio, ÖÖTÖÖ, Raimond & the 3 Magi, LUUM jpt. Ta on esinenud ka Soomes, Lätis, Poolas, Saksamaal, Venemaal, Prantsusmaal, Itaalias, Luksemburgis, Aserbaidžaanis ja Hiinas. Raimond Mägi on lõpetanud Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli basskitarri erialal ning omandanud magistrikraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias kontrabassi erialal.

Emer Värk on fantaasiaküllase nägemusega visuaal- ja etenduskunstnik, kelle tööd asetuvad stsenograafia, valguskujunduse ja videokunsti piirimaile. Ta on loonud ja lavastanud visuaalkunstiteoseid, kus põimuvad film ja video, tehnoloogia ja ruum. Viimastel aastatel on Emer Värki tähelepanu liikunud piiratud videokujundusest juba etenduskunstidele laiemalt.

 

Mitmekülgne laulja, helilooja ja arranžeerija Jana Kütt on tuntud ansamblitest See Pole See Trio ja Pillikud ning osaleb mitmes koosseisus taustalauljana.

 

Koosseis
Raimond Mägi – elektroonika, elektribass, kontrabass

Emer Värk – visuaal

Jana Kütt – vokaal

Ratastooliga ligipääsetavus: Jah
Loe veel

Täishind 18 €, soodushind 13 €


Toetajapilet 35.- Sinu võimalus toetada festivali. Jazzkaar tänab!Eelmüük lõppenud

Täishind 18 €, soodushind 13 €


Toetajapilet 35.- Sinu võimalus toetada festivali. Jazzkaar tänab!