TEATER VANEMUINE ESITLEB

Julius Caesar

R 20.09.2024 kell 19:00
 (Vanemuise 45A, Tartu)

Barokkooper

Helilooja
Georg Friedrich Händel
Libretist
Nicola Francesco Haym
Muusikajuht ja dirigent
Risto Joost
Dirigendid
Taavi Kull, Martin Sildos
Lavastaja
Elmo Nüganen
Kunstnik
Kristjan Suits
Kostüümikunstnik
Kristine Pasternaka (Läti Rahvusooper)
Liikumisjuht
Janek Savolainen
Valguskunstnik
Rene Liivamägi

Osades
Martin Karu (külalisena) või Sandra Laagus (külalisena), Pirjo Jonas või Maria Listra (külalisena), Ivo Posti (külalisena) või Annaliisa Pillak (külalisena), Karmen Puis või Tuuri Dede (külalisena), Rasmus Kull või Oliver Kuusik (külalisena), Simo Breede või Taavi Tampuu (külalisena), Ka Bo Chan (külalisena) või Karis Trass (RO Estonia), Märt Jakobson (külalisena) või Kristjan Häggblom
Vanemuise ooperikoor ja sümfooniaorkester


Võimas valitseja ja väepealik Julius Caesar on sõjaretkel Egiptusesse, kohtub seal 19-aastase Kleopatraga ning armub. Kleopatra, kes soovib saada Egiptuse valitsejaks, otsustab tema maad vallutama tulnud vaenlase võrgutada ja pääseda Caesari toel troonile. Plaan on täiuslik, aga seal on üks saatuslik viga: ta pole arvestanud armumisega. Keset sõda, intriige ja kaost puhkeb Kleopatra ja Caesari vahel armastus.

Georg Friedrich Händeli 1724. aastal Londonis esietendunud ooperit „Julius Caesar“ peetakse barokkooperi pärliks, mis on vastu pidanud ajaproovile ning jõuab tänapäeval tihti maailma suurte ooperimajade lavadele. Vanemuises esietendub „Julius Caesar“ esmakordselt.

Händeli ajastu oli ooperis kastraatide kuldajastu. Ka „Julius Caesaris“ on palju kastraatidele mõeldud rolle. Neid rolle saavad täna laulda kas kontratenorid või naishääled. Esimest korda Eesti muusikateatri ajaloos laulavad peaosi kolm eesti kontratenorit: Martin Karu, Ivo Posti ning Ka Bo Chan, kes on Eestis elanud juba 30 aastat. Teine koosseis on puhtalt naisosatäitjatega, kus kontratenorite asemel rollides Sandra Laagus, Annaliisa Pillak ja Karis Trass Rahvusooperist Estonia. See võiks ideaalis olla täiesti teistsugune ooperikogemus.
— muusikajuht ja peadirigent Risto Joost

Esietendus
4. novembril 2023 Vanemuise teatri väikeses majas.
Esituskeel: eesti
Tiitrid: eesti, inglise

Tutvu parkimivõimalustega SIIN

Loe veel

Osades Maria Listra, Annaliisa Pillak, Karmen Puis, Rasmus Kull, Taavi Tampuu, Kristjan Häggblom jtHind:
27.00 € - 59.00 €

Osades Maria Listra, Annaliisa Pillak, Karmen Puis, Rasmus Kull, Taavi Tampuu, Kristjan Häggblom jt