ANNA PARADISO LAURIN (klavessiin, SE) • XIII KLAVESSIINIFESTIVAL

N 18.04.2024 kell 18:00
 (Kohtu 6, Tallinn)

Anna Paradiso Laurin (s 1976) on itaalia päritolu klavessiinimängija, kes abielusidemete tõttu rootsi plokkflöödivirtuoosi Dan Lauriniga elab ja tegutseb Rootsis. Anna Paradiso on omandanud ülikoolihariduse nii muusikas kui ka humanitaarteadustes. Ta on muuhulgas filosoofiadoktor klassikalises filoloogias.

Anna Paradiso tunneb huvi ka teiste ajalooliste klahvpillide, klavikordi, haamerklaveri ja barokkoreli mängimise vastu. Samuti on ta meisterlik klaverimängus. Aastast 2008 on Anna Paradiso pühendunud kontserttegevusele. Ta on üles astunud festivalidel mitmel pool Euroopas, s.h Eestis, Aasias ja USAs ning teinud solisti ja continuo-mängijana koostööd Skandinaavia olulisemate ansamblite ja orkestritega, nt Drottningholm Baroque Ensemble, Copenhagen Soloists, Drottnigholm Theatre Orchestra, Stockholm Symphony Orchestra jne. Tema repertuaar orkestrisolistina ulatub barokk-kontsertidest kaasaegsete teosteni. Ta on üks tunnustatumaid muusikuid ja pedagooge Rootsis.

Anna Paradiso on ka aktiivne kaasaegse muusika esitaja. Eestiga seob teda eesti-rootsi projekt The Bright Future Ensemble (koosseisus Anna Paradiso, Dan Laurin, Anna-Liisa Eller ja Taavi Kerikmäe), kellega koos on esitatud muuhulgas Helena Tulve loomingut.

Anna Paradiso on salvestusfirma BIS üks peamisi interpreete. Tema CD-d rootsi barokkhelilooja J. H. Romani teostega hinnati Rootsi Grammy vääriliseks (2020). CD P. D. Paradisi sonaatidest saavutas tunnustuse Gramophone’s Editor Choice, samuti kuulus see ajakirja Opusmagasin 2020. aasta kahekümne parima salvestise hulka. Olulisel kohal on helikandjad, mis on valminud koostöös abikaasa Dan Lauriniga.

Anna Paradiso on andnud klavessiini meistriklasse ja kursuseid mitmel pool Euroopas ja Aasias. Hetkel töötab ta klavessiinipedagoogi ja teadurina Stockholmi Kuninglikus Muusikakõrgkoolis.


Kontserdi kava:

Roomast Napolini. Rootsi helilooja 18. sajandi Euroopas


Johan Helmich Roman Sonaat nr. 8 A-duur

Pietro Domenico Paradisi Sonaat nr 9

Johan Helmich Roman Sonaat nr 10 h-moll

*****

Leonardo Leo Toccata nr 10 c-moll

Leonardo Leo Toccata nr 2 g-moll

Johan Helmich Roman Sonaat nr 5 g-moll

Alessandro Scarlatti Follia


Enne kontserti ja vaheajal KOHVIK!

Loe veel

Piletid odavamad kuni 15.03.


Jälgi meidHind:
15.90 € - 20.90 €

Piletid odavamad kuni 15.03.