Viimsi Artium esitleb:

Sofia Rubina "Summer Flow" + jam session • II Põhja- ja Baltimaade Jazz Meeting

N 21.09.2023 kell 20:00
 (Randvere tee 20, Lubja)

21.-24. septembrini toimuv Põhja- ja Baltimaade Jazz Meeting toob Viimsi Artiumisse kokku nii rahvusvaheliselt tunnustatud jazzartistid kui ka Eesti parimad jazzmuusikud, luues unustamatu muusikalise elamuse kõigile muusikasõpradele. Neli päeva vältava festivali jooksul on oodata mitmeid elavaid kontserte, jazzireivi ning loodusest inspireeritud jazzirännakut Naissaarele 


Jazz Meetingu esimesel päeval, 21. septembril, astub Viimsi Artiumi blackbox-saalis üles Sofia Rubina bänd "Summer Flow" ning toimub Jam session & jazz and house party.


Sofia Rubina bändi "Summer Flow" koosseis:  

Sofia Rubina - vokaal 

Artis Boris - klaver  

Janno Trump - bass 

Dmitri Nikolajevski - trummid 

Jaan Jaanson - kitarr


Sofia Rubina on meile kõigile tuntud säravalt võluv jazzitar, kes ületab oma leidlikkusega žanripiire. Tema ampluaast leiame puhast jazzi klassikat, mis on vürtsitatud souli ja gospeliga ning publikul ei jää märkamatuks ka Sofia kirg klubimuusika ja funki vastu.  


Oktoobris ilmuva uue heliplaadi kohta ütleb Sofia nii: "Valitud loomingu peamine sõnum on tuua läbi muusika inimeste ellu positiivsust, et inimesed hakkaksid kuulma oma hinge ja nägema maailma ilu. Just sellistel eesmärkidel töötab minu muusika kõige paremini."

Rubina on esinenud paljudel tuntud džässifestivalidel üle terve maailma - alates kuulsast Blue Note'ist New Yorgis kuni Aasia eksootiliste lavadeni - ning teinud koostööd äärmiselt nimekate vene, läti, leedu ja ameerika muusikutega.  


2009 aastal pälvis ta Eesti Jazzliidu ja Jazzkaare poolt väljaantava Noore Jazzitalendi preemia ja tunnustusi on järgnenud ridamisi. 

Sofia Rubinalt on ilmunud viis heliplaati, millest eelviimane "In The Land Of OO BLA DEE" pälvis Eesti Muusikaauhindadel 2016. aastal aasta jazzalbumi tiitli. 2019 aastal ilmunud albumit "Where It Begins" on saatnud nii fännide kui kriitikute heakskiit.


Loe veel

Ürituse ajakava/line-up

Uksed avatakse kell 19:30
Blackbox
Kell 20:00 Sofia Rubina bänd "Summer Flow"
Kell 22:00 Jam session & jazz and house party

Jälgi meid


Eelmüük lõppenud