TEATER VANEMUINE ESITLEB

Päevaraamat

P 17.11.2024 kell 16:00
 (Soola 5, Tartu)

Draama Agota Kristofi romaani ainetel

Autor Agota Kristof
Lavastaja ja dramatiseerija
Ringo Ramul (Ugala)
Kunstnik Arthur Arula
Helilooja ja muusikaline kujundaja Kenn-Eerik Kannike
Valguskunstnik Ivar Piterskihh (Endla)
Romaani tõlkija Urmas Rattus

Osades Veiko Porkanen, Ken Rüütel, Merle Jääger, Kärt Kull, Kristin Prits, Kaarel Pogga, Rasmus Vendel


Väikesed kaksikvennad saadetakse sõja eest vanaema juurde, kes elab pisikeses külas kahe riigi piiril. Poisid lubavad teineteisele, et teevad kõik, mis võimalik, et ühiselt selles hullumeelses maailmas ellu jääda. Nad loovad oma treeningsüsteemi ja reeglid ning asuvad sihikindlalt endast vormima inimesi, kes saavad julma ja halastamatu ümbrusega hakkama ja panevad kõik, mis nendega juhtub, oma päevikusse kirja.

See on otsekohene ja poeetiline lugu ellujäämisest ja kohanemisest meie pöörases maailmas.

Agota Kristof (1935-2011) oli ungari kirjanik, kes lahkus kodumaalt peale 1956. aasta kommunistliku režiimi vastu suunatud ülestõusu, asudes elama Šveitsi ning kirjutades peamiselt prantsuse keeles. Mitmed tema napis ja sugestiivses stiilis kirja pandud romaanid on ilmunud ka eesti keeles, kuid Eesti teatrilavale jõuab tema looming esimest korda.

Lavastus põhineb Agota Kristofi romaanitriloogia "Kaustik. Katsumus. Kolmas vale" esimesel osal, mis eesti keeles ilmus 1997. aastal.

Esietendus 9. novembril 2024 Sadamateatris.


Head vaatajad,
Sadamateater on väga eriline teatrimaja – sageli on etenduse käigus kasutusel terve hoone ning kõik saali sissepääsud, mistõttu etenduse ajal etendusse sekkumata, näitlejaid ning teisi külastajaid segamata saali ei pääse. Et Vanemuise teater peab oma publikust lugu, algavad etendused täpselt piletil näidatud ajal ning hilinenud külastajad kahjuks sel õhtul etendusest osa ei saa. Samuti ei kompenseeri teater hilinemise tõttu kasutamata jäänud pileteid. Soovitame varuda piisavalt aega teatrisse tulekuks, piletikontrolliks ja istekoha leidmiseks ning soovime teile teatrielamust!
Teater Vanemuine

Loe veel


Hind:
37.00 €