„Saja lugu 5“ Erki Pärnoja ansambel & VHK keelpilliorkester • Jazzkaar 2023

P 30.04.2023 kell 20:00
 (Telliskivi 60a, Tallinn)

Festivali Jazzkaar 2023 lõppkontserdil tuleb taas esitusele hinnatud muusiku ja helilooja Erki Pärnoja suurteos „Saja lugu“. Kontsert tähistab viie aasta möödumist teose esimesest ja seni ainsast ettekandest Noblessneri sadamalinnakus laevade ehitusangaaris. „Saja lugu“ – Kaupo Kikkase, Erki Pärnoja, Laur Kaunissaare ja Jaak Printsi poeetiline koondportree Eesti inimestest pildil, sõnas ja muusikas – oli Jazzkaare kingitus Eesti Vabariigile 100. sünnipäevaks.

 

Erki Pärnoja: „„Saja lugu oli minu jaoks ainulaadne ja unustamatu kogemus. Paar-kolm aastat ettevalmistatud teos sai läbi täpselt 72 minutiga. Selline kordumatus oli korraga ilus ja kurb. Olen salaja ikka ja jälle lootnud, et tekib võimalus seda muusikat oma ansambliga taas mängida.

 

Sügavalt südameid puudutanud, Eesti inimeste lugudest inspireeritud muusika, tuleb tänavu kevadel taas esitusele laiendatud koosseisuga ning uutes seadetes: lisaks kümneliikmelisele ansamblile astub lavale VHK keelpilliorkester Rasmus Puuri dirigeerimisel.

 

Eesti multiinstrumentalist ja helilooja Erki Pärnoja sai tuntuks bändi Ewert and The Two Dragons kitarristina. Oma mitmekesisema ja alternatiivsema poole tõi ta esile 2015. aastal esimese sooloalbumiga „Himmelbjerget“. Edasine loominguline tegevus tutvustas teda laiemale publikule nii põneva live-esineja kui ka võimeka heliloojana. 2020. aastal pälvis Pärnoja Eesti Kultuurkapitali aastapreemia väljapaistva žanriülese loometegevuse eest. 2021. aastal võitis tema album „Leva“ Eesti Muusikaauhindadel aasta alternatiiv-/indiealbumi tiitli. Aasta hiljem kandideeris ta oma esimese kooriteosega „Anima Mea“ nii aasta albumi kui ka aasta alternatiivalbumi kategoorias. Praegu keskendub Erki sooloesinemistele, kombineerides elektroonikat, loopereid, süntesaatoreid ja kitarre; kirjutab filmimuusikat, teeb tellimustöid ja katsetab koostööd erinevate muusikutega.

 

Rasmus Puur on õppinud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias heliloomingut ning dirigeerimist ja täiendanud end Sibeliuse Akadeemias. Ta on viljakas helilooja, kelle loomingus on esindatud nii orkestri- kui ka kammermuusika, samuti kooriteosed ning sõnateatrile loodud kujundusmuusika. Aastal 2017 esietendus Rahvusooperis Estonia tema ooper „Pilvede värvid“. Puur on mitmekülge ja armastatud dirigent ning aastast 2015 Vanalinna Hariduskolleegiumi keelpilliorkestri juht. Ta on pälvinud mitmeid tunnustusi ja stipendiume ning töötab aastast 2021 Vabariigi Presidendi kultuurinõunikuna.

 

 

Koosseis

Erki Pärnoja – kitarr

Joel-Rasmus Remmel – klaver

Sander Mölder – elektroonika, tšello

Peedu Kass – kontrabass 
Kristjan Kallas – trummid, löökpillid 
Anna Pärnoja – laul 
Sänni Noormets – laul, viiul 
Meelis Vind – klarnet, bassklarnet 
Johannes Kiik – tromboon 
Keio Vutt – saksofon

Rasmus Puur – dirigent, arranžeeringud

VHK keelpilliorkester


Erki Pärnoja Facebook

Erki Pärnoja Koduleht

Erki Pärnoja Instagram

Kuula Sporifys


Ratastooliga ligipääsetavus: Jah
Loe veel

Täishind 35 €, soodushind 27 €


Toetajapilet 60.- Sinu võimalus toetada festivali. Jazzkaar tänab!Eelmüük lõppenud

Täishind 35 €, soodushind 27 €


Toetajapilet 60.- Sinu võimalus toetada festivali. Jazzkaar tänab!