Jonas Vozbutas (Leedu)

N 11.04.2024 kell 19:00
 (Posti 3, Haapsalu)

Kavas maailma muusikaklassika seaded akordionile.

“Väga andekas noormees” – nii öeldakse 18-aastase akordionisti Jonas Vozbutase kohta. Ise räägib ta endast nii: “Muusika on mu elu sisu ja akordion kõige truum kaaslane.”


Jonas asus esmakordselt akordionimängu õppima seitsmeaastaselt ja kaheksa-aastase õpinguperioodi jooksul sai temast Mažeikiai väikelinnas üks Leedu säravamaid muusikuid. Ta on juba märkimisväärselt paljudes välisriikides esinenud ning hulgaliselt auhindu võitnud. Noor muusik on vaimustanud 15 riigi kontserdikülastajaid ja esinenud isegi koos Berliini Filharmoonikutega. Jonas on esinenud koos paljude kuulsate orkestritega, nende seas Leedu Riiklik Sümfooniaorkester, Leedu Kammerorkester ja kammerorkester “Kremerata Baltica”. Jonas on andnud 11 soolokontserti Leedus, Prantsusmaal, Ukrainas ja Eestis.


Jonas sai 2019. aastal Leedu presidendi Dalia Grybauskaite autasu ja ta esitati “Leedu lapse” auhinna kandidaadiks. Noormees võitis 2019. aastal Šiauliai linna noore kunstniku stipendiumi. Jonast tunnustati 2020. aastal Leedu presidendi Gitanas Nauseda autasuga ja ta võitis projekti “Leedu andekad noored”. Aastast 2015 saab ta Mstislav Rostropovitši fondi stipendiumi.


Käesoleval aastal lõpetab Jonas Šiauliai Saulius Sondeckise Kunstigümnaasiumi. Tema õpetajateks on Maryte Markeviciene (Leedu) ja samuti väga tunnustatud “akordionikuninganna”, akordionist ja Hannoveri Muusika-, Draama ja Meediaakadeemia endine professor Elisabeth Moser (Šveits).

Loe veel
Pilet eelmüügist 10 €
Pilet kahele (ainult eelmüügist) 19 €
Pilet enne algust kohapeal 13 €

Ürituse ajakava/line-up

Uksed avatakse kell 18:30

Eelmüük lõppenud
Pilet eelmüügist 10 €
Pilet kahele (ainult eelmüügist) 19 €
Pilet enne algust kohapeal 13 €