ValsPetti • ESMASPÄEVA JAZZ

E 09.10.2023 kell 19:00
 (Tornimae Street 3, Tallinn)

Argo Vals - kitarr

Karl Petti - kitarr 


ValsPetti on 2019. aastal sündinud westernkitarriduo. Ansambli repertuaar koosneb liikmete omaloodud seadetest. Hoolega valitud palade hulka kuulub nii pop-, jazz-, rokk-, soul-, elektroonilist-, klassikalist-, kui ka filmimuusikat. Meeleolud varieeruvad meditatiivsest tantsuliseni, lüürilisest tormilisuseni. Kaks parimat sõpra esitavad oma lemmikmuusikat.


Argo Vals on kitarrist ja helilooja, kelle muusikat võib iseloomustada selliste sõnadega nagu õhulisus ja intensiivsus, pingestatus ja vabanemine, elektrooniline gruuv ja pidev otsingulisus. Algselt eelkõige looper-tehnikale toetunud kitarrist on ajapikku oma loomingus paletti rikastanud tuues helikõlasse elektroonikat, post-rokilikke paisutusi ning ka viiteid trip-hop'ile. Kitarrist on avaldanud kolm albumit: “Tsihcier“ (2012), “Nokturn” (2015), “In Loving Memory Of” (2020). Tema kitarriõpetajateks on olnud Peep Peterson, Peeter Prints, Kuldar Kudu, Ain Agan, Robert Jürjendal, Marek Talts ja Jaak Sooäär. Vals toob oluliste eeskujudena lisaks õpetajatele välja sellised kitarristid nagu Omar Rodriguez Lopez, Bart Hennephof, Tosin Abasi ja Daniel Bergström. 


Karl Petti on helilooja, kitarrist ja pedagoog, kes on kirjutanud muusikat teatrile, televisioonile, videomängudele ning avaldanud kolm autoriplaati: EP "Talamak" (2015), kauamängiv "Veemaal" (2018) ja EP "Six Electronic Pieces" (2019). Talle on muusikas olulised gruuv, kõlavärvid, harmoonia ja selged žestid. Karl eelistab kompositsiooni improvisatsioonile, lihtsat keerukale, korrapära juhuslikkusele, kaja kuivusele, süntesaatorit akustilisele kitarrile ja minoori mažoorile. Petti kitarriõpetajateks on olnud Vaido Petser, Jelena Ossipova ja Lauri Kõlamets, tema eeskujudeks on muuhulgas Vaiko Eplik, Jaga Jazzist, Meshuggah, Galaktlan, Machinedrum.


Duo ValsPetti pakub harmoonilist kuulamist Esmaspäeva Jazzil, kus kitarrihelide paitus saadab teele unistused läbi kontserdisaali südalinnavaatega akende.

Vanusepiirang: soovituslik alates 10a.
Ratastooliga ligipääsetavus: jah
Loe veel

Sooduspiletid on erivajadusega kuulajale ja tema saatjale. 

Soodustused kehtivad koos soodustust tõendava dokumendiga. 

Piletite olemasolul palume broneerida laud aadressil: horisont.tallinn@swissotel.com 

Uksed on avatud alates 18.00Ürituse ajakava/line-up

Kontsert algab 19.00 


Uksed avatakse kell 18:00

Jälgi meid


Eelmüük lõppenud

Sooduspiletid on erivajadusega kuulajale ja tema saatjale. 

Soodustused kehtivad koos soodustust tõendava dokumendiga. 

Piletite olemasolul palume broneerida laud aadressil: horisont.tallinn@swissotel.com 

Uksed on avatud alates 18.00