Eesti Pärimusmuusika Keskus

Tantsumaja: Kihnu tantsud • Tantsumaja Viljandis

T 20.02.2024 kell 19:00
 (Tasuja puiestee 6, Viljandi)


Kihnus on tants elu loomulik osa. Juba päris väikesed lapsed tulevad vanematega peole ja hakkavad teiste järgi ringi keskel tantsu õppima. Kuigi poisse leidub tantsuringis üha rohkem, on siiski tavaline, et naised ja tüdrukud omavahel tantsivad - nii saab ka õige tantsumõnu kätte. Meie tantsud on enamasti rahulikud ja maadligi, kargamist on vähevõitu.

Ometi ei saa Kihnu tantse nimetada tuimaks - nendes on lihtsalt teatud rahulikkus, väärikus ja loomulikkus. Pöiasirutused, ühele või teisele poole vaatamised ning muud kaunistavad detailid on külatantsus üleliigsed - peaasi, et tantsida oleks hea ja mõnus ning et kellelegi jalgu ei jää!

Tahame teiegagi jagada Kihnu tantsu mõnu ning oleme merereisi ette võtnud kamba kohalikega, kellel on Kihnu tants sügavalt kehas kui ka hinges.

Tantsumaja formaadis on võimalus osa saada külapeo kaasakiskuvast meeleolust. See on ehedaks tantsimiseks, unustuseni keerlemiseks ja pidulistega kokkusaamiseks, sest külade tantsuõhtud teenisid lisaks inimeste kokkusaamise eesmärgile ka kogukonna kooshoidmise eesmärki. Tantsumajas on ka ühislaud, kuhu saad oma soovi järgi kaasa võtta nosimist, mis tantsimise vahel jõudu koguda aitab.

 

Ratastooliga ligipääsetavus: kaldtee, invalift ja eraldatud sanitaarruumid on olemas.
Loe veel

Pilliga tasuta sissepääs.
Kõik kuni 12-aastased lapsed (k.a) saavad sisse tasuta.


Ürituse ajakava/line-up

Kell 19.00 - tantsusammude õpituba.

Kell 20.00 - alustavad pillimängijad.
Eelmüük lõppenud

Pilliga tasuta sissepääs.
Kõik kuni 12-aastased lapsed (k.a) saavad sisse tasuta.