TEATER VANEMUINE ESITLEB

Niskamäe naised

R 01.11.2024 kell 19:00
 (Vanemuise 6, Tartu)

Võimas perekonnasaaga Soome põlistalus.

Autor
Hella Wuolijoki
Tõlkija
Linda Viiding
Lavastaja, dramaturg ja laulusõnade autor
Tiit Palu
Kunstnik
Lilja Blumenfeld
Koreograaf
Mare Tommingas
Muusikajuht
Ele Sonn
Valguskunstnik
Margus Vaigur (Endla Teater)

Osades
Külliki Saldre, Maarja Johanna Mägi, Ragne Pekarev, Priit Strandberg, Riho Kütsar, Merle Jääger, Saara Nüganen või Kärt Kull, Andres Mähar, Kaarel Pogga, Karol Kuntsel, Ken Rüütel, Saara Kaljujärv, Trine Lepp, Gabriele Eensoo, Anabel Ainso, Eliise Virumäe, Merilyn Elge, Lisanna Lajal, Anette Pärn, Karmen Mai Karus, Mirelle Uibokand, Kert Krüsban


See on lugu tugevatest naistest ja hingelistest meestest, samuti traditsioonide jõust ja maa väest.
Niskamäe põlistalu valitseb vanaperenaine, kelle järglaseks peab saama tema poeg. Poeg armub aga ülepeakaela haritud linnatüdrukusse, kes näeb oma pere tulevikku hoopis teisiti kui vanaperenaine seda sooviks.
Algab võitlus kaasaja nõuete ja vanade kommete, unistuste ja kohustuste, vere- ja armusidemete vahel. See suur eepiline draama kujutab neid valikuid, mille ees seisab inimene alati, ajastust hoolimata. Siin on nii vanatestamentlikku vankumatust kui põhjamaa lühikese suve hullutavaid ihasööste, nii pisiasjalikke intriige tagatubades kui saladuslikke suusaretki metsades.
Lavastust saadab elav muusika. Tangod, polkad ja jenkad tulvavad armastusest ja igatsusest. Vanaperenaine võitleb lõpuni ega anna armu ei endale ega teistele, sest mängus on Niskamäe tulevik.

Hella Wuolijoki ehk Hella Murrik on Eesti päritolu Soome kirjanduse klassik, kelle loomingus on sageli esil võimsad naised. Vanemuise „Niskamäe naiste“ dramatiseering põhineb kahel Wuolijoe viiest näidendist koosneval tsüklil: näidenditel „Niskamäe naised“ ja „Niskamäe leib“.

Esietendus
13. veebruaril 2021 Vanemuise teatri suures majas.

Tutvu parkimivõimalustega SIIN

Loe veel


Hind:
27.00 € - 37.00 €