Ingrid Lukas & Band (Eesti–Šveits) • Jazzkaar 2023

N 27.04.2023 kell 19:00

Šveitsis pesitsev Eesti lauljanna Ingrid Lukas esitleb Jazzkaarel oma värsket albumit „Elumeloodia“. Avatud meele ja helikeelega looja uued laulud kutsuvad kuulajaid otsima oma elu meloodiat ja identiteeti. Lukase muusika, kus õrnus tähendab tugevust, ühendab sensuaalse tunnetusega häälesfäärid rikkaliku rütmimaailmaga.


Berliinis muusikaterapeudi magistrikraadini jõudnud lauljatar on rakendanud oma annet   muusikaterapeudina, juhatades inimesi muusika ja loovuse abil taastama kontakti iseendaga, ning pakkudes tuge teekonnal elu põhiväärtuste juurde. Identiteedi uurimine läbi muusika on avardanud Lukase arusaamu muusika väe ja mõju kohta.


Popkredit Zürich on Ingrid Lukase muusikat kirjeldanud järgmiselt: „Zürichis elav eestlane Ingrid Lukas on lauljana, pianistina ja heliloojana loonud täiesti omalaadse jazzi ja popi vahel võnkuva, traditsioone ja moodsaid stiile põimiva segu. Lukase heliruumis on kõik elemendid omavahel seotud: eesti rahvalaulude põhjamaised juured kohtuvad siin modernse helikeelega sulandudes sfääriliseks folk-popiks. Tema muusika gruuvib suurlinlikult ja hingab samas põhjamaise maastiku lakoonilist rahu. Ingrid Lukas on oma nelja albumiga tõestanud, et tema helikeel on pidevas muutumises ja uuenemises.


Värske album Elumeloodia ilmub 14. aprillil 2023 Nik Bärtschi leibeli Ronin Rhythm Records alt.

 Täname: Pro Helvetia  


Koosseis
Ingrid Lukas – vokaal, e-klaver, süntesaatorid
Rahel Studer – vokaal, e-klaver
Diandra Russo – vokaal, saksofon
Manu Rindlisbacher – e-bass
Ronan Skillen – perkussioon

Koduleht

Facebook

Instagram

Spotify

SoundCloud

Ratastooliga ligipääsetavus: Jah
Loe veel

Täishind 18 €, soodushind 13 €Eelmüük lõppenud

Täishind 18 €, soodushind 13 €