Estonian Voices „Kallimale“ • Jazzkaar 2024

E 22.04.2024 kell 21:00
 (Telliskivi tänav 60a/9, Tallinn)

Kodumaine a cappella sekstett Estonian Voices muusikasõbrale tutvustamist ei vaja. Eesti viimase aastakümne säravaima vokaalansambli ampluaa hõlmab jazzi, folki ja klassikalist muusikat. Mitmel pool maailmas tuuritanud ja rohkete auhindadega pärjatud Estonian Voices tutvustab tänavusel Jazzkaarel oma värsket stuudioalbumit. „Albumil kõlavad südamelaulud. Minimalistlik helikeel, laulja-laulukirjutaja tüüpi meloodiad ning Voices’ele omane harmoonia  moodustavad kokku helge kõlaga helivaiba. Kümnest erinevast lühijutust on saanud kümme laulu, mida kuus lauljat neile omase delikaatsuse ja kõlakvaliteedi ning harmooniatunnetusega esitavad. See album peaks küll iga kuulaja kõrvale tegema ühe mõnusa pai,“ usub laulude autor Kadri Voorand

 

Ansambel võitis kuulajate südamed juba esimesel ülesastumisel festivalil Jõulujazz (2010). Edukale avakontserdile järgnesid esinemised kõikjal Eestis, aga ka Saksamaal, Venemaal, Rootsis, Šveitsis, Soomes, Lätis, Leedus ja Hiinas. Koostööd on tehtud Estonian Dream Big Bandiga, jazzlaulja Datevik Hovanesianiga ja M-Pacti endise juhi Britt Quentiniga. Esinetud on koos vokaalansamblitega New York Voices ja Take 6 ning Bobby McFerrini & Gimme5’ga. Aastal 2018 esines Estonian Voices London A Capella Festivali avakontserdil.

 

Britt Quentin on öelnud, et Estonian Voices’e näol on tegu ühe unikaalseimalt kõlava grupiga Euroopas. Londoni helilooja ja ajakirjanik Robert Hugill sekundeerib: “Nad loovad väga erilise heli, arranžeeringute keerukus on tähelepanuväärne ja seda tuleb tunnustada!”. 

 

Koosseis:

Mirjam Dede – sopran

Maria Väli – sopran
Kadri Voorand – alt

Mikk Dede – tenor

Rasmus Erismaa – bariton

Aare Külama – bass

Facebook
Spotify
Instagram
Youtube

Ratastooliga ligipääsetavus: JAH
Loe veel

Toetajapilet 60.- Sinu võimalus toetada festivali. Jazzkaar tänab!Eelmüük lõppenud

Toetajapilet 60.- Sinu võimalus toetada festivali. Jazzkaar tänab!