Loovüksus esitleb:

Mustjala festivali 2023 avakontsert • Mustjala festival 2023

P 25.06.2023 kell 12:00
 (Mustjala)

P 25.06.2023 kell 12 Mustjala päevakeskus, Mustjala küla, Saaremaa

Paula Šumane - viiul (Läti)
Irina Zahharenkova - klaver
Aare Tammesalu - tšello


Kava:
Johann Sebastian Bach - Prelüüd partiitast sooloviiulile E-duur BWV 1006
Ludwig van Beethoven - Klaveritrio Es-duur op 1 nr 1
Lauri Jõeleht - Klaverisonaat (2023, ESIETTEKANNE)
Arvo Babadžanjan - Klaveritrio fis-moll (1952)


Paula Šumane on väljapaistev Läti viiulisolist, kes võitis 2019.aastal Läti  muusikaauhinna. Solistina on ta teinud koostööd paljude nimekate orkestritega - Lissaboni Metropolitan orkester, Baden-Badeni filharmooniaorkester, Hofer Symphoniker, Läti Riikliku Sümfooniaorkester, Sinfonietta Riga,Liepaja Sümfooniarkester, Klaipeda Riikliku Muusikateatri orkester jt. P. Śumane on mänginud  dirigentidega nagu P. Steinberg,

S. Quatrini, D. Raiskin, S. Young, A. Poga, F. I. Ciampa, A. Mende, L. Foster,

M. Mariotti, N. Šne, E. Oue. Paula Šumane on lõpetanud kaks kuulsat muusikaülikooli - Conservatoire National Superieur de Musique et de Danse de Paris ja Kunstuniversität Graz kõrgelthinnatud professorite Yair Kless ja Boris Garlitsky käe all.

 

Irina Zahharenkova on Eesti väljapaistvamaid ja omanäolisemaid pianiste. Ta on võitnud peapreemiad mitmetelt rahvusvahelistelt konkurssidelt nagu Johann Sebastian Bachi konkurss Leipzigis (2006), Alessandro Casagrande konkurss Itaalias (2006), Georges Enesco konkurss Rumeenias (2005), Prémio Jaén konkurss Hispaanias (2004). Eestis äratas ta suurt tähelepanu VI Eesti pianistide konkursil (2002) pälvides diplomi, ERSO preemia ja publiku tulise poolehoiu. Zahharenkova õpps klaverit Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof. Lilian Semperi ning Sibeliuse Akadeemias prof. Hui-Ying Liu-Tawaststjerna juures. Ta annab sageli kontserte ka ajaloolistel klahvpillidel – klavessiinil ja haamerklaveril.
Irina Zahharenkova on esinenud festivalidel Itaalias, Saksamaal, Soomes, Norras, Brasiilias, Šveitsis, Hispaanias ja Eestis ning olnud solist ERSO, Tallinna Kammerorkestri, Helsingi Linnaorkestri, Iisraeli Filharmoonikute, Orchestre de la Suisse Romande’i, Orchestre National de Lorraine’i ja mitmete teiste orkestrite ees. Tähelepanu on äratanud ka tema plaadistused. Eriti positiivseid hinnanguid on saanud Scarlatti sonaatide CD, mis ilmus 2012. aastal Moskva filma Classical Records alt. Ta on Eesti Kultuurkapitali 2020. aastapreemia laureaat.

Tšellist Aare Tammesalu tegutseb solisti ja kammermuusikuna, esitades nii klassikalist repertuaari kui ka nüüdismuusikat. Lisaks on ta aktiivne kontserdikorraldaja. Tammesalu õppis tšellomängu Tallinna Muusika-keskkoolis L. Leichteri klassis ja Tallinna Riiklikus Konservatooriumis I. Juuli ning prof. T. Velmeti juures. Tammesalu on Vabariikliku keelpillimängijate konkursi (1987) laureaat. Hiljem täiendas ta end EMTA magistrantuuris prof. P. Paemurru juhendamisel. Oma pillimänguoskusi on ta lihvinud eratundides Moskvas prof. Mihhail Homitseri juures. Lisaks kontsertidele Eestis on ta esinenud ja Euroopas, USA-s, Kanadas, Jaapanis, Brasiilias, Iraanis, Venemaal jne. Tammesalu tegevust on tunnustatud Hendrik Krummi nimelise Kultuuripreemia (2012), Eesti Kultuurkapitali aastapreemia (2013), Eesti Teatriliidu Aastapreemia žürii eripreemiaga (2014) ja Eesti Muusikanõukogu Aastapreemiaga (2019). Ta on Lossimuusika kontserdisarja kunstiline juht.

 


Pikkade traditsioonidega Mustjala festival kutsub muusikasõpru Saaremaale - imekauni puutumatu loodusega paika, mis on kui loodud puhkamiseks ja kunsti nautimiseks. Siin on, mida vaadata ja kogeda: meri, kadakad, tuulikud, kiviaiad, rookatused ja eelkõige muidugi kadestamisväärse naljasoonega saarlased ise. Vaikus ja rahu aitavad eemalduda töistest muredest, lõõgastuda, pühenduda iseendale. 
25. juunist kuni 16. juulini 2023 Saaremaal ja Muhus toimuvatel kontsertidel ning sündmustel esinevad viiuldajad Pawel Zalejski (PL), Vadim Tchijik (FR), Paul Šumane (LV), Triin Ruubel (EE), Arvo Leibur (EE), Nazar Kozhukhar (UA), Kristjan Rudanovski (EE), sopran Sonora Vaice (LV), pianistid Irina Zahharenkova (EE), Armine Varvarian (FR), Kärt Ruubel (EE), organist Piret Aidulo (EE), dirigent Andrus Kallastu (EE), näitleja Andres Raag (EE), ansamblid Floridante (EE), Titoks (EE), Pasztorhora (HU), Siim Aimla Funk Band (EE), kammerorkester ME105 (EE) jt.

Festivali kunstiline juht on Aare Tammesalu
Rohkem infot: mustjalafestival.ee

Toetajad:
Kultuuriministeerium
Eesti Kultuurkapital
Eesti Rahvakultuuri Keskus
Saaremaa valdRatastooliga ligipääsetavus: Ratastooliga ligipääsetavus on olemas
Loe veel

Ürituse ajakava/line-up

Uksed avatakse kell 11:30

Jälgi meid


Eelmüük lõppenud